Otrdien Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko kopā ar vēl sešu nacionālo asociāciju vadītājiem piedalījās tiešsaistes videokonferencē ar Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidentu Džanni Infantino.

Sarunas gaitā tika pārrunātas "Covid-19" pandēmijas sekas un ietekme uz futbola norisi visos līmeņos un iztirzāti jautājumi par katrai federācijai aktuālo pašmāju saimniecībās. Tāpat federāciju pārstāvji aktualizēja no sava skatu punkta svarīgos futbola attīstības aspektus, pie kā turpināt strādāt.

Vadims Ļašenko informēja FIFA prezidentu par to, ka pateicīgā veselības situācija mūsu valstī un LFF darbības ļāvušas jau šobrīd sekmīgi pabeigt telpu futbola čempionāta norisi, atsākt pieaugušo, jauniešu un bērnu sacensības, kā arī veiksmīgi nodrošināt visu sanitāro prasību ievērošanu. "Salīdzinot ar situācijām citās valstīs, Latvijā ir ļoti stabila un pateicīga situācija gan federācijas darbībā, gan valstī. Arī Infantino kungs atzinīgi novērtēja, cik labā situācijā esam. Uz visā pasaulē notiekošā fona Latvija var nodrošināt diezgan unikālas iespējas pulcēties ārpus telpām līdz pat trim tūkstošiem cilvēku, tāpēc LFF vārdā uzsvēru, ka vajadzības gadījumā Latvija ir gatava droši uzņemt neitrālu spēļu norisi vai kādas konferences," par sarunas gaitu sacīja Vadims Ļašenko.

Infantino kungs bijis patīkami pārsteigts par to, ka Latvijas sieviešu izlase jau aizvada starptautiskās pārbaudes spēles (12. augustā pret Igauniju), ka treniņnometnēs piedalās arī Latvijas jaunatnes izlases, kas citās asociācijās šajos izaicinājumiem bagātajos laikos mēdz palikt galveno valstsvienību ēnā. FIFA prezidents atzinīgi novērtējis Latvijas un Igaunijas federāciju izvēlēto drosmīgo ceļu, atgriežot futbolu ierastajās sliedēs pakāpeniski un respektējot visus nepieciešamos drošības mērus.

Sarunā piedalījās arī Lietuvas, Igaunijas, Izraēlas, Rumānijas, Slovākijas un Polijas futbola federāciju vadītāji, kā arī UEFA pārstāvji. Šādas sarunas ar nacionālo asociāciju vadītājiem grupās Dž. Infantino sācis aizvadīt nesenā laikā un teicās novērtējam jaunās iespējas komunicēt ar biedriem biežāk un produktīvāk, ar pastiprinātu iedziļināšanos jautājumu būtībā. Tiešsaistes saziņa bez pārlidojumu nepieciešamības ļauj īstenot iepriekš jau sen noteiktu FIFA vēlmi savu lēmumu pieņemšanā vairāk iesaistīt savus biedrus jeb nacionālo asociāciju vadītājus.