Preventīvos drošības nolūkos Latvijas Futbola federācija (LFF) lēmusi ieviest izmaiņas visu pašmāju futbola sacensību spēļu apmeklēšanas noteikumos, kā arī uz pašlaik nezināmu laiku pārcēlusi 12. jūlijā paredzēto "Optibet" virslīgas maču Liepājā starp FK "Liepāja" un FK "Spartaks" komandām.

Minēto lēmumu pieņemšanas gaitā uzklausīts arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) viedoklis.

Attiecībā uz izmaiņām spēļu apmeklēšanos noteikumos Virslīgas organizācijas komiteja un LFF Sacensību organizācijas komiteja lēmusi sekojošo:

  • Turpināt 2020. gada LFF organizēto čempionātu norisi saskaņā ar spēkā esošo LFF organizēto sacensību sanitāro protokolu;
  • No 12. jūlija visu LFF organizēto sacensību laikā var tikt aizpildīti ne vairāk kā 30% no kopējās sēdvietu platības stadiona teritorijā, tajā pašā laikā nosakot maksimālo cilvēku skaitu stadiona teritorijā – 250 cilvēki. Minētajā cilvēku skaitā neietilpst tās personas, kuras ir uzskatāmas par sacensību dalībniekiem – spēlētāji, futbola klubu oficiālās personas, tiesneši, inspektors, delegāts un stadiona darbinieki;
  • Aicināt visus LFF sacensību dalībniekus - prioritāri spēles organizatorus (mājinieku komandas) - veikt spēles apmeklētāju uzskaiti un identificēšanu, saņemot informāciju par visu skatītāju vārdiem, uzvārdiem un kontakttālruņiem, kā arī informējot minētās personas, ka dati tiks nodoti apstrādei LFF un SPKC.

Lēmums attiecībā uz FK "Spartaks" tuvākās spēles pārcelšanu pieņemts, lai situācijā, kurā klubā pēc pilnīgas tā spēlētāju un apkalpojošā personāla testēšanas konstatēti trīs saslimšanas gadījumi, nodrošinātu maksimālus piesardzības apstākļus, kā arī ņemtu vērā vīrusa inkubācijas un personu infekciozitātes apsvērumus. Lai arī LFF organizēto sacensību sanitārais protokols šādā situācijā ļauj komandai tālāku dalību čempionātā, attiecīgās personas izolējot no pārējās komandas, šajā lēmumā ņemts vērā apstāklis, ka komanda ilgstošu periodu atradusies slēgtā telpā (autobusā) ar vismaz vienu no saslimušajām personām. Nākamās nedēļas izskaņā pirms komandas nākamās paredzētās čempionāta spēles futbolistiem un personālam tiks veiktas atkārtotas pārbaudes.

Attiecībā uz otru virslīgas klubu (Valmiera FC), kura administratīvajam darbiniekam konstatēta saslimšana, tuvākās spēles pārcelšana nav nepieciešama, jo attiecīgā persona nav bijusi kontaktā ar komandas pārstāvjiem.

Atgādinām, ka visiem abu klubu pārstāvjiem piektdien veiktas centralizētas pārbaudes, kurās citi saslimšanas gadījumi nav konstatēti.

"Lai ātrāk un operatīvāk pielāgotos jaunajiem apstākļiem, uz turnīru sākuma laiku LFF nodrošināja pilnu informācijas kopumu drošības noteikumu striktai ievērošanai. Ar to izpildi kopumā – ar atsevišķiem izņēmumiem, par kuriem no mūsu puses ar klubiem ir bijusi attiecīgā komunikācija – klubi tikuši galā labi. Mēs nepārtraukti uzraugam situāciju un atrodamies ikdienas kontaktā ar attiecīgajām iestādēm un uz šo brīdi secinām, ka ir nepieciešams vismaz uz laiku ieviest mazliet stingrākus ierobežojumus spēļu apmeklēšanai, lai visiem spēlēs iesaistītajiem un stadionā esošajiem radītu pēc iespējas drošākus apstākļus. Pēdējo dienu notikumi un konstatētie saslimšanas gadījumi mums diktē, ka pašlaik, kamēr turpinām turnīru drošības līmeņa uzturēšanu, attiecībā uz skatītāju klātbūtni spēlēs ir jāpasper solis atpakaļ. Arī saistībā ar vienas virslīgas spēles pārcelšanu varu teikt to pašu - gluži kā spēles laukumā, dažreiz tu uzbrūc, bet dažreiz gudrāk un jēgpilnāk ir aizsargāties," pauž LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.