Šovasar ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) finansējumu tika ieklāts jauns mākslīgā seguma futbola laukums Rīgas Hanzas vidusskolā. Tas ir simtais LFF īstenotais mākslīgā seguma laukumu projekts Latvijas futbola infrastruktūrā. Pirmais bija Staicelē 2010. gadā.

Morāli, fiziski un tehniski novecojušais Hanzas vidusskolas laukums, kurā regulāri notiek dažāda līmeņa vietējo čempionātu un starptautiskas jaunatnes izlašu spēles, kā arī kurā ikdienā trenējas simtiem bērnu, tika pie jauna un moderna futbola laukuma. Pilna izmēra laukumā tagad būs vēl ērtāka spēlēšana un trenēšanās.

LAUKUMA NOMAIŅAS VIDEO:

Hanzas vidusskolas laukuma iepriekšējais segums bija pirmais Latvijā, kas tika pie FIFA sertifikāta uz četriem gadiem. Šāds sertifikāts nepieciešams, lai aizvadītu starptautiskus turnīrus. Savukārt jaunais segums ir ar FIFA kvalitātes standartiem.

"Sākotnēji LFF koncentrējās mini-pitch jeb mazā izmēra laukumu uzbūvē, balstījāmies uz sociāliem projektiem, lai popularizētu futbolu visā Latvijā, ar plašāku ģeogrāfiju. Bija mērķis panākt pēc iespējas vairāk pašvaldību iesaisti futbola infrastruktūras attīstīšanā. Pēdējos gados LFF apzināti strādā pie tā, lai prioritāri būtu standarta izmēra laukumi," norāda LFF Infrastruktūras nodaļas vadītājs Haralds Gudermanis. "Simts laukuma projektu - tas ir zīmīgs skaitlis, kas apliecina vietējās infrastruktūras attīstības tempus desmit gadu laikā. Taču, saprotams, pie sasniegtā neapstāsimies."