Par 2019./2020. gada Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) "Optibet" virslīgas uzvarētājiem 4. jūlijā kļuva FC "Petrow" telpu futbolisti, kuri finālsērijā līdz trim uzvarām ar 3-0 pieveica FK "Raba".

FC "Petrow" un FK "Raba" demonstrēja pārliecinošu sniegumu visas sezonas garumā - komandas ieguva pirmās divas vietas regulārajā čempionātā un tikās Latvijas kausa finālā, kur ar 3:0 pārāka izrādījās "Raba". Abu vienīgu spēlētāji veido Latvijas nacionālās izlases kodolu un vairākkārt kļuvuši par valsts labākajiem spēlētājiem un saņēmuši individuālās balvas. Līdz ar to Rīgas komandu duelis finālā nebija pārsteigums, bet gan likumsakarība.

Sērijas pirmajā mačā FC "Petrow" nonāca iedzinējos ar divu vārtu deficītu, taču spēja lauzt spēles gaitu. Skaisti Mika Babra gūtie vārti un aukstasinīgs Matīsa Babra sitiens sekmēja "Petrow" uzvaru ar 4:2. Čempioni bija spiesti atspēlēties arī sērijas otrajā mačā. 1. jūlijā Salaspilī "Raba" trīs reizes izvirzījās vadībā, bet pamatlaika beigās pati nokļuva iedzinējos. Brazīlietis Edersons panāca neizšķirtu un izrāva Artūra Šketova vadītajai komandai pagarinājumu, kur Matīss Babris vēlreiz guva uzvaras vārtus, "Petrow" izcīnot otro uzvaru.

Fināla otrajā spēlē uzreiz trīs "Raba" spēlētāji saņēma diskvalifikācijas, kas liedza divkārtējai Latvijas čempionei pacīnīties par uzvaru sērijas trešajā mačā. 4. jūlijā Zemgales Olimpiskajā centrā "Petrow" sasita piecas bumbas pretinieku nomināli otrā vārtsarga Marka Bogdanova vārtos, uz ko "Raba" bija spējīga atbildēt tikai ar vienu precīzu raidījumu.

FC "Petrow" izcīnīja čempionu titulu savā sestajā sezonā LTFA "Optibet" virslīgā. Līdz šim labākais kluba panākumus bija trešā vieta 2018./2019. gada sezonā. "Petrow" pārtrauca 12 gadus ilgo FK "Nikars" dominanci Latvijas telpu futbola čempionātā, kļūstot par desmito komandu, kas izcīnījusi Latvijas telpu futbola čempiones titulu. Šī gada rudenī FC "Petrow" pārstāvēs Latviju UEFA telpu futbola Čempionu līgas kvalifikācijā.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Telpu futbola asociācija