No pirmdienas, 1. jūnija, gaidāmās sezonas Optibet virslīgas čempionāta komandas varēs aizvadīt pilnvērtīgus treniņus ar kontaktu, neievērojot divu metru distanci, nolemts 21. maijā Ministru kabineta pieņemtajos grozījumos rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Attiecīgais lēmums paredz, ka, neievērojot divu metru distanci, no 1. jūnija būs atļauti sporta treniņi un nodarbības tādiem sportistiem, kuri ir Latvijas pieaugušo izlašu, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības dalībnieki, kā arī tādu komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu dalībnieki, kuri veic no rakstveida līguma izrietošus sportista pienākumus.

Tas nozīmē, ka pilnvērtīgus treniņus, gaidot Ministru kabineta lēmumu atļaut sacensību norisi, varēs aizvadīt virslīgas komandas. Tām gan joprojām būs jāievēro visi tie paši nosacījumi, kas pašlaik, ieskaitot distances ievērošanu ārpus treniņu laukuma.

Lai gan valdība izšķīrās par "Covid-19" izraisītās ārkārtējās situācijas ierobežojumu mazināšanu, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atgādina, ka nosacījumi pulcēšanās, publisko vietu un pasākumu apmeklēšanai joprojām ir spēkā – ne vairāk kā 25 personu pasākumi, ievērojot divu metru distanci un stingrus higiēnas noteikumus. "Visās sabiedrības darbības jomās pakāpeniski ir jāatgriežas pie ierastā dzīves ritma, bet izšķirošs būs individuālās atbildības faktors. Tas, cik rūpīgi katrs ievēros epidemioloģiskās drošības noteikumus, kā arī izglītības un sporta procesa organizatoru prasības, jau tuvākajā laikā parādīs, vai Latvijas sabiedrība spēj organizēti rīkoties, turpinot "Covid-19" izraisītās slimības ierobežošanu."