No 21. līdz 23. maijam Latvijā tiek organizēts pirmais globālais tiešsaistes hakatons sporta industrijas izaicinājumu risināšanai "SportHack2020 Latvija". Lai gan hakatons primāri risinās Latvijas sporta nozares izaicinājumus, šobrīd dalībnieki ir pieteikušies no visiem kontinentiem. Organizatori un vairāk nekā 50 mentori kopā ar 23 partneriem no Latvijas sporta federācijām, universitātēm un tehnoloģiju uzņēmumiem uzsver pasākuma globālo potenciālu un aicina pieteikties vēl dalībniekiem lielākai ietekmei.

Aicināti piedalīties ir visi amatiersporta, profesionālā sporta pārstāvji, treneri, studenti, līdzjutēji, ķīmiķi, ārsti, dizaineri, programmētāji un dažādu biznesu speciālisti. Hakatona jeb ideju maratona mērķis ir 48h laikā radīt inovatīvas idejas sporta jomā, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē. Idejas pieņems četrās kategorijās - "Uzveicam krīzi", "Sports un inovācijas", "Sporta infrastruktūra un aprīkojums" un "Sporta dati".

Uzvarētājiem būs iespēja saņemt finansējumu no inovāciju grantu programmām un "BuildIT" akceleratora mentoringa atbalstu, kas atvērs durvis arī tālākām sēklas investīcijām.

Reģistrēties var individuāli ar vai bez komandas un ar vai bez savas unikālās idejas līdz 20. maijam:
https://windhackers.com/sporthack2020

Tiešsaistes hakatona partneri ir pieteikuši 18 izaicinājumus sporta nozarē, kas ir apskatāmi šeit:
https://windhackers.com/sph20lvizaicinajumi

Hakatona darba valoda būs latviešu un angļu. Vairāk nekā 50 mentori palīdzēs komandām attīstīt idejas un projektus pelnošos biznesos.

Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) nodrošinās piekļuvi prototipēšanas un dizaina pakalpojumiem, kā arī mērķtiecīgi aicinās izmantot RTU radītās tehnoloģijas un zināšanas, radot jaunus produktus un pakalpojumus. Komandām būs arī iespēja saņemt padomus un palīdzību no dažādu Latvijas sporta jomu ekspertiem un profesionāļiem.

Informāciju sagatavoja:
Biedrība "WindHackers"