Sekojot Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) lēmumam atlikt visu starptautisko futbola sacensību norisi arī šīgada jūnijā, visu trīs Baltijas valstu futbola federācijas vienojušās uz nenoteiktu laiku atlikt plānotās Baltijas kausa izcīņas sacensības nacionālajām un U-21 izlasēm.

Konferences zvana ietvaros starp Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretāru Edgaru Pukinksu, Lietuvas Futbola federācijas prezidentu Tomu Danilēviču un Igaunijas Futbola asociācijas prezidentu Aivaru Pohlaku secināts, ka pašlaik nav iespējams noteikt jaunu Baltijas kausa izcīņas norises laiku, tāpēc 2020. gada sacensības atliktas līdz turpmākam paziņojumam.

"Baltijas kausa izcīņa visām trim Baltijas valstīm ir svarīgas sacensības. Turnīrs nākotnē tiks aizvadīts, tomēr pašlaik diemžēl nav iespējams pateikt, kad tas notiks. Tas būs atkarīgs no "Covid-19" krīzes situācijas turpmākās attīstības un lēmumiem par starptautisko spēļu kalendāru. Uzmanīgi sekosim līdzi situācijas attīstībai," kopīgā paziņojumā pauž trīs Baltijas valstu futbola federācijas. "Visu trīs valstu futbola ģimenēm ir jākoncentrē visi spēki cīņai ar krīzes situāciju. Visiem šajā ceļā novēlam spēku, gudrību un pacietību."

Šīgada Baltijas kausa izcīņas spēles bija paredzētas 3. jūnijā (Lietuva pret Igauniju), 6. jūnijā (Latvija pret Lietuvu) un 11. jūnijā (Igaunija pret Latviju). Tikmēr attiecīgajiem U-21 izlašu mačiem bija paredzēts norisināties dienu pirms nacionālo izlašu spēlēm.

Kā zināms, Latvijas nacionālā futbola izlase ir pašreizējā Baltijas kausa trofejas īpašniece.

Baltijas kauss ir senākais aizvien aktīvais izlašu futbola turnīrs pasaulē. Pirmoreiz Baltijas kauss tika izspēlēts 1928. gadā. Agrāk turnīrs notika katru gadu, bet kopš gadsimtu mijas par reģiona labākās izlases godu komandas sacenšas ik pēc pāris gadiem.