Latvijas U-19 jauniešu izlase sestdien Kiprā aizvadīja otru pārbaudes spēli pret vienaudžiem no Slovākijas. Jakuba Dovalila vadītā komanda piedzīvoja 1:2 (1:0) piekāpšanos slovākiem. Vienīgos vārtus mūsu komandas labā pirmajā puslaikā guva Deniss Meļņiks.

Jāpiebilst, ka mača 3. minūtē Deniss Stradiņš nerealizēja 11 metru soda sitienu. Uzvaru slovāki izrāva pamatlaika priekšpēdējā minūtē.

Salīdzinājumā ar abu komandu pirmo spēli trešdien (0:0) Latvijas izlases sākumsastāvā bija deviņas izmaiņas. Tās saistītas ar treneru korpusa vēlmi pārbaudīt darbībā pēc iespējas vairāk spēlētāju un dot viņiem starptautisku maču pieredzi. Izmaiņas sastāvā bija arī slovāku nometnē.

FEBRUĀRA NOMETNES SPĒLES:

• 05.II Latvija U-19 - Slovākija U-19 0:0
  • 08.II Latvija U-19 - Slovākija U-19 1:2

Komanda pulcējās uz treniņnometni Rīgā pagājušajā piektdienā, kur aizvadīja vienu treniņu, un jau 1. februārī mūsu izlase izlidoja uz Larnaku, kur komfortablos klimatiskajos apstākļos un futbolam pateicīgā infrastuktūrā aizvadīja nedēļu ilgu treniņnometni.

Šajā sasaukumā uz izlasi tika uzaicināti spēlētāji no deviņiem klubiem. Vislielākā pārstāvniecība bija FK "Metta" klubam, no kā kandidātu sarakstā bija septiņi futbolisti. Četri pārstāvji bija no BFC "Daugavpils" akadēmijas, trīs FK "Liepāja" audzēkņi, pa diviem spēlētājiem izsaukti no Rīgas Futbola skolas, SK "Super Nova" un FK "Ventspils", bet pa vienam spēlētājam ir no FK "Jelgava", "Riga FC" un Itālijas komandas "Torino F. C." jauniešu akadēmijas.

Atgādinām, ka rudenī Latvijas U-19 izlase dramatiskā scenārijā sekmīgi pārvarēja kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtu. Četru komandu miniturnīrā, kas norisinājās Latvijā, mūsu jaunā maiņa cīnījās neizšķirti bez vārtu guvumiem ar Izraēlas izlasi, zaudēja Nīderlandei un sagrāva moldāvus. Ar iegūtu otro vietu grupā J. Dovalila komanda izcīnīja ceļazīmi uz kvalifikācijas elites kārtu. Tajā mūsu komandai šī gada marta beigās jācīnās par iekļūšanu finālturnīrā ar vienaudžiem no Anglijas (25.III), Ukrainas (28.III) un Dānijas (31.III).