Par Latvijas U-17 izlases galveno treneri šonedēļ apstiprināts Jurģis Pučinsks. Divkārtējais Latvijas čempions un vienu reizi Latvijas kausu izcīnījušais speciālists sarunā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) sniedz pirmos komentārus jaunajā amatā.

"Ir gan patīkami, gan nedaudz negaidīti, lai gan domās iekšēji jau biju gatavs šādam pavērsienam. Vēlos pateikties Edgaram Pukinskam, LFF valdei un Dainim Kazakevičam par uzticēšanos. Taču viss būs jāpierāda ar idejām un darbiem," norādīja Jurģis Pučinsks.

Trenera arodā speciālists lielākoties asociējas ar paveikto pie FK "Ventspils" vadības grožiem laika posmā no 2012. līdz 2015. gadam. Pēc tam treneris strādāja kluba sistēmā ar jauniešiem un vēlāk pievienojās arī LFF Futbola akadēmijas treneru korpusam. Tā ka J. Pučinsks ir gan labi pazīstams ar konkrēto vecumposmu un tā specifiku, gan arī ar pašiem spēlētājiem. "Lielāko daļu puišu pazīstu personīgi, gandrīz visi viņi gājuši caur mūsu rokām LFF Futbola akadēmijā, kur strādāju kopā ar Aleksandru Jeļisejevu un Raimondu Aleksandrovu. No ikdienas darba varu viennozīmīgi apliecināt, ka klubos un akadēmijā veiktais darbs dod augļus un ka mūsu jaunā paaudze aug visos aspektos. Maziem solīšiem ejam uz priekšu."

Tāpat treneris ieskicēja arī galvenos uzdevumus U-17 vecuma grupas izlasei. "Protams, ka U-17 galvenais uzdevums ir komandas un spēlētāju attīstīšana, futbolistu gatavošana nacionālajai izlasei. Vēl viens būtisks uzdevums – pakāpeniski iepazīstināt spēlētājus ar valstsvienību prasībām, kas katrā pozīcijā nepieciešams, kādas būs taktiskās nianses, kādai fiziskajai kondīcijai jābūt un citas nianses."