Aizvadītajā nedēļas nogalē Salaspils Sporta namā risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētā Ziemassvētku kausa izcīņa. Sacensības notika veterānu un studentu kategorijās.

Veterānu telpu futbola komandām 11 dalībnieču konkurencē triumfēja "DSV Latvia".

Turnīra uzvarētājs tiks noskaidrots divās kārtās. Pirmajā ar izlozes palīdzību sadalītajās divās apakšgrupās pēc viena riņķa turnīra tika noskaidrotas sešas spēcīgākās vienības (pa trim no katras grupas), kas, ņemot līdzi savas grupas rezultātus, savstarpēji noskaidroja vietu izkārtojumu no pirmās līdz sestajai. Identiskā veidā tiks sadalītas arī pozīcijas no septītās uz leju, labākajai no šīm vienībām iegūstot Cerību kausu.

Pirmajā kārtā A apakšgrupā toni noteica Latvijas galvaspilsētas vienības, iegūstot visas trīs ceļazīmes cīņas turpināšanai par godalgotajām vietām. Ar izcīnītiem 13 punktiem pirmajā pozīcijā ierindojās "Balticovo-FK 02", no kuras par četriem punktiem atpalika "Husky", savukārt trešo vietu ieņēma "Monarhs" vīri (6), atstājot tabulas pagrabstāvā "Rēzekne" (5), viesus no Lietuvas Viļņas FK "Draugai" (4), kā arī vēl vienu Rīgu pārstāvošo komandu "TUC Old Boys" (3).

Sacensību B grupā sešu dalībnieču vietā startēja piecas – FK "Liepāja" veterānu plāniem dalībai turnīrā svītru pārvilka iekļūšana ceļu satiksmes negadījumā. Arī šeit, līdzīgi kā A apakšgrupā, dominēja rīdzinieki, atstājot ārpus pirmā trijnieka vieskomandas. Kā pirmā finišēja nākamā čempione "DSV Latvia" (9), atstājot aiz sevis "RTU/Viesulis" (7) un "Sportima" (5), savukārt attiecīgi ceturto un piekto vietu ieņēma ciemiņi no Lietuvas un Igaunijas – Jonišķu FK "Streles" (4) un Pērnavas "Valicecar" (3).

Turnīra izšķirošajā stadijā spēcīgākajā jeb C grupā, gūstot divas uzvaras un piedzīvojot vienu zaudējumu, ar 12 punktiem čempiones titulu nodrošināja "DSV Latvia", savukārt sudraba godalgas nodrošināja "Balticovo-FK 02" (10). Pa septiņiem punktiem savāca gan "Sportima", gan "RTU/Viesulis", kuras savā starpā cīnījās neizšķirti. Tā kā arī iegūtais uzvaru skaits un vārtu attiecība visās spēlēs abām vienībām bija vienāda priekšrocību izšķīra gūto vārtu skaits, kas labāks bija "Sportima" vīriem (8 pret 4). Piekto vietu Ziemassvētku kausa sacensībās izcīnīja "Monarhs" (4), bet sesto – "Husky" (3).

D apakšgrupā, kur pārējās turnīra dalībnieces sadalīja 7.-11. vietu, priekšgalā konkurentēm finišēja "Rēzekne" (10), kas tādējādi ieguva Cerību kausa trofeju. Savukārt atlikušajās tabulas pozīcijās izkārtojās visas trīs vieskomandas – "Valicecar" (9), FK "Streles" (6) un FK "Draugai" (4) -, kā arī TUC "Old Boys" (2).

Uzreiz pēc sacensību noslēguma risinājās svinīgā Ziemassvētku turnīra apbalvošanas ceremonija, kur tika sveiktas labākās komandas un laureāti individuālajās nominācijās – turnīra rezultatīvākais futbolists Viesturs Ģēģeris ("Husky", 5 vārti) un katras komandas vērtīgākais spēlētājs, bet pilnīgi visi dalībnieki saņēma vērtīgas dāvanas no "SPLAT", kā arī garšīgas dāvanas no organizatoriem.

Pirmoreiz vēsturē Ziemassvētku kausa izcīņas ietvaros tika aizvadītas sacensības arī studentu grupā. Par sacensību uzvarētāju kļuva Banku augstskolas (BA) vienība.

Turnīra uzvarētājs tika noskaidrots pēc viena riņķa izspēles, katrai dalībniecei pa reizei tiekoties ar katru pretinieci, vienam mačam ilgstot desmit minūšu garumā pēc t. s. "netīrā" laika principa un komandām paralēli aizvadot cīņas uz trim parketa laukumiem. BA futbolisti uzvarēja četrās no septiņām spēlēm, piedzīvojot trīs neizšķirtus - 1:1 dueļos ar Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolu (ISMA) un Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE), kā arī 2:2 mačā pret ar Daugavpils Universitāti (DU). Tas kopumā ļāva komandai iekrāt 15 punktus, ar ko izrādījās pietiekoši triumfam turnīrā.

Pa 11 punktiem savāca gan Latvijas Jūras akadēmija (LJA), gan ISMA, šo komandu savstarpējai cīņai noslēdzoties neizšķirti (1:1). Atbilstoši nolikumam šajā situācijā priekšrocību un līdz ar to arī sudraba godalgas ieguva LJA, kas izcīnīja vairāk uzvaru visās spēlēs (3 attiecībā pret 2), ISMA vienībai paliekot trešajā pozīcijā. Arī divām nākamajām kopvērtējuma tabulas komandām – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai (RTA) un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolai "RISEBA" – bija vienāds punktu skaits (10), bet savstarpējā duelī svinētā panākuma (2:0) dēļ ceturto vietu izcīnīja RTA.

Nevienai no pārējām trim komandām neizdevās sasniegt desmit punktu robežu. Ar astoņiem punktiem sestajā vietā finišēja Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), pozīciju zemāk ierindojās SSE (5), savukārt kopvērtējuma tabulas noslēdzošajā ailītē sacensības pabeidza DU (4).

Uzreiz pēc turnīra beigām risinājās sacensību laureātu apbalvošana, kur tika sveiktas gan labākās komandas, gan laureāti individuālajās nominācijās, turnīra organizatoriem individuāli sveicot katras vienības vērtīgāko futbolistu. Savukārt pilnīgi visi dalībnieki saņēma vērtīgas dāvanas no "SPLAT", kā arī garšīgas dāvanas no organizatoriem.

Kā ziņots, šāda veida turnīrs tika organizēts kā turpinājums tradicionālajām studentu minifutbola sacensībām, kas līdz šim risinājās septiņas reizes, bet pērn septembra izskaņā noslēdzās ar RTU vienības triumfu. Turnīra mērķis ir aktīva dzīvesveida un futbola popularizēšana studentu vidū, komunikācijas veicināšana starp augstskolām un studentiem.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija