Augusta beigās noslēdzās Rīgas Futbola federācijas (RF) organizētais un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītais SynotTip Rīgas minifutbola (8 pret 8) čempionāts. Spraigā cīņā par zelta godalgu ieguvēju kļuva FC Petrow, kas tādējādi aizstāvēs galvaspilsētas godu 6. oktobrī plānotajā Latvijas minifutbola sacensību finālturnīrā. Otrajā vietā čempionātu pabeidza FC Raita, bet trešajā – Tente.

Pirms noslēdzošās kārtas izredzes izcīnīt zelta godalgas saglabāja četras vienības, kuru vidū bez jau minētās FC Petrow ietilpa arī FC Raita, Tente un FK BEITAR. Un galvenā uzmanība zelta godalgu kontekstā neapšaubāmi bija pievēršama divu šajā kvartetā esošo komandu – FC Petrow un FK BEITAR – savstarpējam duelim.

Par minētā mača nozīmīgumu un tā spraigo gaitu uzskatāmi liecina cīņas protokols, kurā atzīmēti deviņi brīdinājumi un trīs noraidījumi. FK BEITAR spēli pabeidza ar trīs sarkanajām kartiņām, pirmā puslaika izskaņā noraidītam tiekot Aleksandram Zeņkovam, bet spēles noslēguma fāzē – arī Ruslanam Ahmetovam un Raitim Dzelzkalējam. Šajā visnotaļ saspringtajā duelī pārākumu ar rezultātu 3:1 apliecināja FC Petrow vienība, kuras rindās ar precīziem sitieniem izcēlās Jevgēņijs Prokopovs, Matīss Babris un Ņikita Žaorvs, kamēr sāncenšu sastāvā vienīgo reizi precīzs bija Dmtrijs Kuzmins.

Četri Asifa Ibragimova vārtu guvumi palīdzēja "sauso" uzvaru izcīnīt citai favorītei FC Raita, kas ar 6:0 sagrāva FK Monarch. Savukārt atlikusī vadošā kvarteta pārstāve Tente negaidīti pārliecinoši ar 1:7 piekāpās DSV Latvia, pa diviem vārtiem uzvarētāju sastāvā gūstot Aleksejam Šromam un Mihailam Ivanovam.

Līdz ar to turnīra kopvērtējumā pa 22 punktiem savāca gan FC Petrow, gan FC Raita, bet labākas savstarpējo maču bilances dēļ (1:3 un 3:0) priekšrocību tabulā un ceļazīmi uz Latvijas minifutbola sacensību finālturnīru ieguva FC Petrow, atstājot FC Raita sudraba pozīcijā. Savukārt trešo vietu par spīti zaudējumam saglabāja Tente (19), kuras pāridarītāja DSV Latvia (18) finišēja pozīciju zemāk, kamēr kā piektā turnīru pabeidza vēl pirms noslēdzošās kārtas uz zelta godalgām pretendējusī FK BEITAR (17).

No pārējiem mačiem pēdējā kārtā jāizceļ AMOKO/02 minimālais panākums pret Industrial Steel Group (2:1), kas ļāva uzvarētājai čempionātu noslēgt sestajā vietā. Cita ierastā favorīte Grifs AG/Rīnūži noslēdzošajā kārtā ar 3:0 sarūgtināja FK Kadaga, ierindojoties astotajā pozīcijā 16 dalībnieču konkurencē.

Vēl šajā kārtā FK IMPAKT kaldināja panākumu pār FC Avicii (1:0), OSK Ostnieks dalīja punktus uz pusēm ar FREE (3:3), bet kopvērtējuma pastarīte FK Valor/Ropaži piedzīvoja desmito zaudējumu (0:4) tikpat mačos duelī pret Baltic International Bank.

Par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva 15 vārtus guvušais Asifs Ibragimovs (FC Raita), kā rezultatīvākā vienība turnīru noslēdza FC Raita (vidēji 3,1 vārtu guvums spēlē), bet "fair-play" nominācijā korektākās vienības godu izpelnījās FREE (trīs brīdinājumi).

Turnīra laureātu sveikšana notiks svinīgajā ceremonijā sestdien, 28.septembrī (ieeja no plkst.20:00, apbalvošanas sākums plkst.21:00) klubā un karaoke bārā FRIENDS.

Informāciju sagatavoja:
Eduards Borisevičs, Rīgas Futbola federācija