Pirms Rīgas Futbola federācijas (RF) organizētā un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītā SynotTip Rīgas minifutbola (8 pret 8) čempionāta noslēdzošās jeb desmitās kārtas situācija kopvērtējuma tabulas augšgalā izvērtusies jo īpaši spraiga. Cerības uz zelta godalgām atkarībā no rezultātiem beidzamajos mačos saglabā četras komandas – FC Petrow, FC Raita, Tente un FK Beitar.

Patlaban tabulas vadošajās pozīcijās ar 19 punktiem izkārtojušās pirmās trīs, no kurām priekšrocību sacensību beigās labākas savstarpējās spēlēs gūto un zaudēto vārtu attiecības dēļ iegūst FC Petrow (+2), aiz kura seko FC Raita (-1) un Tente (-1). Ar 17 punktiem seko FK Beitar, kas noslēdzošajā kārtā spēkosies ar līderi FC Petrow un uzvaras gadījumā, kā arī pie FC Raita un Tente neveiksmēm pēdējās kārtas dueļos (šo komandu pretinieces attiecīgi FK Monarch un DSV Latvia) var izcīnīt čempionāta zelta medaļas.

Nule kā notikušās priekšpēdējās kārtas ietvaros ar minētā kvarteta piedalīšanos risinājās trīs cīņas. Centrālajā no tām FC Petrow ar rezultātu 3:1 uzveica Tente vienību, pa vieniem vārtiem uzvarētāju sastāvā gūstot Denisam Martinovam, Jevgeņijam Prokopovam un Ņikitam Žarovam. Tāpat pie panākumiem tika abas pārējās līderu pulka pārstāves – FC Raita, pateicoties diviem trāpīgiem Asifa Ibragimova un Oļega Peņkovska raidījumiem, ar 6:1 sagrāva DSV Latvia, kamēr FK Beitar ļoti spraigā cīniņā ar 3:2 sarūgtināja Industrial Steel Group, uzvaras vārtus septiņas minūtes pirms tiesneša beigu svilpes gūstot Aleksandram Čekulajevam.

Citā devītās kārtas duelī četri Andreja Grišajeva trāpīgie raidījumi palīdzēja astotajā pozīcijā esošai AMOKO/02 vienībai pieveikt FREE (6:3), savukārt FK Kadaga ar minimālu 2:1 pārsvaru uzveica Baltic International Bank (BIB).

Pēc divām neveiksmēm trīs punktus izcīnīja FK Monarch, sarūgtinot Grifs AG/Rīnūži (3:1), bet OSK Ostnieks līdz ar Igora Krasova trāpīgo raidījumu pieveica čempionāta šīs sezonas debitanti FC Avicii (1:0). Visbeidzot vēl nepieminētajā duelī FK IMPAKT sarūpēja kārtējo neveiksmi čempionāta pastarītei FK Valor/Ropaži – 6:2.

Minifutbola čempionāta rezultatīvāko spēlētāju saraksta priekšgalā šobrīd atrodas divi līderi – pa 12 vārtiem guvuši Vlads Rimkus (Industrial Steel Group) un Ņikita Žarovs (FC Petrow).

Kā vēstīts, visas 16 vienības, līdzīgi kā pērn, medaļas sadala vienas līgas ietvaros, izspēlējot desmit kārtas pēc Šveices sistēmas principa (spēles ar tuvāko pretinieku turnīra tabulā), turklāt pieļaujama būs divu dažādu vienību atkārtota tikšanās. Sacensību noslēdzošo kārtu plānots aizvadīt 19. un 26. augustā – tās ietvaros jo īpaši jāizceļ divu zelta godalgu pretendentu – FC Petrow un FK Beitar – dalību, kas risināsies 19. augustā plkst.19.30.

2019. gada Rīgas minifutbola čempione iegūs tiesības piedalīties rudenī plānotajā Latvijas minifutbola sacensību finālturnīrā.

Informāciju sagatavoja:
Eduards Borisevičs