Latvijas pludmales futbola izlase 22. jūlijā Maskavā otrajā un reizē arī noslēdzošajā Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra apakšgrupu posma spēlē ar rezultātu 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) zaudēja Azerbaidžānai.

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Edgars Rubenis, tobrīd panākot rezultātu 1:1.

Pirms tam turnīra ievadā Latvijas izlase ar 2:8 zaudēja spēcīgajai Spānijas izlasei, kas vēlāk pārspēja arī Azerbaidžānu ar rezultātu 10:5. Tādējādi Latvijas izlase D apakšgrupas kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā.

Vienā grupā ar Latvijas izlasi sākotnēji bija ielozēta arī Ukraina, kas no dalības turnīrā neilgi pirms tā sākuma tomēr atteicās. Tādējādi jau iepriekš bija zināms, ka visas trīs D apakšgrupas komandas pēc pirmā posma spēlēm turpinās dalību sacensībās, kvalificējoties astotdaļfinālam.

Latvijas pludmales futbola izlase labāko 16 atlases sacensību komandu vidū iekļuvusi pirmoreiz vēsturē. Latvijas izlases pretinieki astotdaļfinālā, kas notiks 23. jūlijā, kļūs zināmi pēc apakšgrupu posma spēļu noslēguma.

Astotdaļfināla pāru uzvarētāji tiks sadalīti divās apakšgrupās pa četrām komandām katrā, pēc viena apļa turnīra katras grupas divām labākajām komandām nopelnot ceļazīmes uz finālturnīru, bet vēl vienu ceļazīmi sadalot grupu trešo vietu ieguvējiem.

Pasaules kausa finālturnīrs novembrī un decembrī notiks Paragvajā.

LATVIJAS PLUDMALES FUTBOLA IZLASES SASTĀVS PK KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRAM:

Vārtsargi: Artjoms Križanovskis, Aigars Bondars

Laukuma spēlētāji: Edgars Rubenis, Edgars Bricis, Dmitrijs Jakovļevs, Pāvels Skaļenko, Sergejs Vasiļjevs, Mārtiņš Taulavičus, Gatis Rožkalns, Vlads Rimkus, Romāns Sulackis, Aleksejs Lavrenovs