Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) nav saskatījusi rasistiskas izpausmes līdzjutēju darbībās šā gada 7. jūnija spēlē Daugavas stadionā starp Latvijas un Izraēlas izlasēm 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra ietvaros, tādēļ disciplinārlieta pret Latvijas Futbola federāciju (LFF) kā spēles rīkotāju ir izbeigta un sods nav piešķirams.

Par šādu UEFA Kontroles, ētikas un disciplinārlietu komisijas lēmumu ceturtdien, 18. jūlijā, tika informēta LFF.

"Vispirms - pilnīgi nepārprotami, LFF tieši tāpat kā starptautiskā futbola sabiedrība neatbalsta nekādas rasistiskas izpausmes nevienā spēlē. Tas nav pieņemami nekādā veidā un nekādās izpausmēs. Varu apsolīt, ka arī turpmāk uzmanīgi sekosim līdzi izlases mājas spēlēs un nacionālajās sacensībās notiekošajam no līdzjutēju uzvedības viedokļa, jo Latvijas stadioniem ir jābūt visiem draudzīgai vietai. Tāpat kā organizācija ļoti augstu vērtējam starptautisko normu ievērošanu un cieņas izrādīšanu," saka LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Analizējot konkrēto incidentu, fanu sauklī, kurā ziņojuma iesniedzēji bija saskatījuši iespējamas rasistiskas izpausmes, UEFA pārkāpumus nav konstatējusi. Pēc 7. jūnija spēles LFF pieprasīja informāciju tālākai izvērtēšanai, kā arī pārrunāja notikušo ar incidentā iesaistītajiem faniem. Viņi uzstāja uz to, ka skandējuši starptautisku fanu dziesmu, kas bieži ir dzirdama stadionos. Spēli uzraugošais personāls bija gatavs reaģēt, taču šī dziesma nav iekļauta aizliegto sarakstos, tādēļ arī nesekoja nekādas darbības. Pēc iepazīšanās ar LFF sagatavoto argumentāciju UEFA pārkāpumus nesaskatīja.

Federācijai ir ne tikai jāuzrauga stadionos notiekošais un jāreaģē uz jebkādām rasistiskām vai diskriminējošām izpausmēm, bet arī jāizglīto līdzjutēji un paši spēlētāji. LFF prezidents uzsver, ka plāno tam pievērst pastiprinātu uzmanību.

"Futbols ir sporta veids visai ģimenei, kas bieži vien spēles apmeklē kopā. Tieši tādēļ mēs vēlamies, lai Latvijas stadionos komfortabli jūtas ikviens šīs spēles cienītājs," piebilst Gorkšs.