Latvijas U-16 jauniešu futbola izlase tikusi pie iespējas jūlijā doties uz Maldīvu salām, lai smeltos pieredzi mačos pret neierastiem pretiniekiem. Atsaucoties uz Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) uzaicinājumu, Latvijas Futbola federācija (LFF) izmantojusi doto iespēju un nodrošinājusi jaunajiem futbola talantiem unikālas pieredzes iegūšanu.

Gaidāmajā turnīrā, kas notiks no 20. līdz 29. jūlijam, Latvijas U-16 izlase aizvadīs spēles pret vienaudžiem no Saūda Arābijas, Butānas un Maldīvu salām. Pēc viena apļa turnīra divas labākās komandas aizvadīs papildu spēli par pirmo vietu turnīrā.

Šāda iespēja jauniešiem nodrošināta pēc LFF prezidenta Kaspara Gorkša sarunām ar UEFA, kuru rezultātā saņemts šāds uzaicinājums. Tas Latvijas komandai nodrošina pilnībā apmaksātu ceļu uz turnīru un uzturēšanos Maldīvu salās.

"Iegūstot šādu pieredzi, kas ir vienlaikus gan unikāla, gan eksotiska, jaunieši ļoti tiešā veidā uz savas ādas var izjust, cik futbols viņiem plaši paver durvis uz visu pasauli. Arī sportiskajā ziņā savu pašreizējo prasmju un iemaņu pārbaudīšana uz tik neierastu pretinieku fona jaunajiem futbolistiem var nākt tikai par labu. Ieguvējs būs arī komandas mikroklimats, kas šādos neierastos apstākļos noteikti spēcināsies. Puišiem šī būs lieliska pieredze, bet mums – vēl viena iespēja apzināties un izjust, ka Latvija ir pilnvērtīga un citiem interesanta daļa no starptautiskās futbola kopienas," pauž Kaspars Gorkšs.

Turnīra spēles uzņems Adū pilsētas stadions.

Latvijas U-16 izlases galvenais treneris Aleksandrs Basovs uz valstsvienību, kurā tiks pulcēti 2004. dzimšanas gada spēlētāji, izsaukto kandidātu loku atklās atsevišķi.

---

Foto: Ali Arif