Latvijas nacionālā futbola izlase turpina treniņnometni, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mājas spēlēm pret Izraēlu un Slovēniju. Pirmo reizi valstsvienības kandidātu sarakstā iekļauts Vācijas kluba FC Bayern München sistēmā spēlējošais pussargs Daniels Ontužāns, kurš pastāstīja par motivāciju spēlēt Latvijas izlasē.

Kā Tu nokļuvi Vācijā un FC Bayern München sistēmā?

Ceļš līdz Vācijai nebija viegls. Bērnībā es sāku spēlēt futbolu JFC Skonto sistēmā pie treneriem Igora Zeņkova un Artūra Eižvertiņa, bet tad mani vecāki nolēma darba apstākļu dēļ doties uz Vāciju. Tobrīd man bija astoņi vai deviņi gadi. Vispirms mēs ieradāmies Augsburgā. Tā kā tobrīd es nezināju vācu valodu, bija nepieciešams laiks pierast pie jaunajiem apstākļiem. Pievienojos FC Augsburg klubam. Gadu vēlāk mēs spēlējām pret FC Bayern München, pret kuru es labi nospēlēju un viņi mani tad uzaicināja patrenēties pie sevis. Pietiekami labi sevi apliecināju treniņos, un biju ļoti priecīgs nokļūt FC Bayern München klubā, kas ir viens no lielākajiem klubiem pasaulē. Spēlēt šajā klubā, kuru pārstāvu jau deviņus gadus, man nozīmē ļoti daudz.

Ko Tev personīgi nozīmē izsaukums Latvijas nacionālajā izlasē?

Man ir liels gods saņemt izsaukumu Latvijas valstsvienībā. Katram futbolistam tas ir nozīmīgs notikums. Es nebiju rēķinājies ar šo izsaukumu šobrīd, biju atbraucis uz Latviju pie vecvecākiem uz brīvdienām, bet tad saņēmu zvanu, ka esmu iekļauts nacionālās izlases kandidātos. Esmu ļoti priecīgs, ka esmu šeit. Priecīga ir arī visa mana ģimene, tostarp tētis un mamma. Visi ir lepni, ka varu uzvilkt Latvijas izlases kreklu. Bērnībā vienmēr sekoju līdzi Latvijas izlases spēlēm, biju domājis par to, ka spēlēšu tajā... Iekļūt valstsvienībā tobrīd uzskatīju par kaut ko īpašu.

Dzīvojot Vācijā, cik daudz Tev bija iespēja sekot līdzi Latvijas futbolam?

Jā, es sekoju līdzi pārsvarā Latvijas nacionālās izlases spēlēm, jo vēlējos zināt, kāds ir tās līmenis un spēles stils. Vienmēr esmu domājis par to, ka es šeit varētu spēlēt. Iepriekš vienmēr esmu centies noskatīties katru Latvijas valstsvienības spēli.

Vai esi bijis pazīstams personīgi ar kādu no valstsvienības pašreizējiem futbolistiem?

Diemžēl, iepriekš nebiju pazīstams. Taču esmu priecīgs, ka man šajā nometnē ir iespēja iepazīties ar citiem futbolistiem. Visi šeit esošie puiši ir labi spēlētāji. Esmu priecīgs, ka man ir iespēja iepazīties un patrenēties ar viņiem.

Kādu pieredzi Tu ieguvi, spēlējot Vācijas U-15 un U-16 jauniešu izlasēs?

Jā, esmu aizvadījis vairākas spēles pārbaudes turnīros Vācijas U-15 un U-16 jauniešu izlasēs. Tobrīd man kā FC Bayern München spēlētājam šī pieredze arī bija ļoti nozīmīga, jo Vācija ir liela valsts ar vairāk nekā 80 miljoniem iedzīvotāju. Iekļūt Vācijas izlasē jebkurā vecumā ir ļoti sarežģīti katram futbolistam. Saņemot šādu iespēju, piekritu tajā spēlēt, jo ne katru dienu Tev ir iespēja saņemt iespēju trenēties un spēlēt kopā ar sava vecuma labākajiem Vācijas spēlētājiem. Vācijas U-15 un U-16 jauniešu izlašu rindās aizvadīju veiksmīgas pārbaudes spēles pret tādām komandām kā Nīderlande un citas. Tobrīd komandu trenēja Andrē Šuberts (André Schubert), kurš vēlāk devās uz Borussia Mönchengladbach klubu. Pēc tam vairāk nespēlēju Vācijas izlasē, kurā arī treneris tobrīd pamainījās. Tobrīd diemžēl man arī bija traumas, un es nolēmu vairāk koncentrēties spēlēšanai sava kluba rindās.

Kādā fiziskajā formā Tu šobrīd esi un cik ļoti esi gatavs palīdzēt Latvijas nacionālajai izlasei treniņos un varbūt arī spēlēs?

Jā, man bija savainojums, un bija jāveic operācija. Tā tika veiksmīgi izdarīta, un pirms diviem mēnešiem es daudz strādāju atjaunošanās centrā un trenažieru zālē. Martā atgriezos laukumā sava kluba U-19 jauniešu komandas rindās. Daudz trenējos individuāli, rādīju arī labu sniegumu. Pirms trim nedēļām mums noslēdzās sezona, bet es turpināju uzturēt sevi labā fiziskajā formā. Uzskatu, ka ar savu pašreizējo funkcionālo gatavību varu palīdzēt mūsu valstsvienībai.

Ko Tu sagaidi no šīs nometnes? Kādus novēlējumus esi saņēmis no savas ģimenes un draugiem?

Pirms došanās uz Latvijas nacionālo izlasi saņēmu novēlējumus no tuvākajiem cilvēkiem, lai izbaudu katru mirkli, lai treniņos apliecinu sevi no labākās puses. Jo šobrīd neviens nezina, kas būs tālāk... Protams, būšu ļoti priecīgs, ja saņemšu iespēju sevi apliecināt ne tikai treniņos, bet arī spēlēs. Esmu ļoti priecīgs būt šeit un esmu gatavs valstsvienībā parādīt savu labāko spēli!