No šī gada 20. maija par Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sacensību nodaļas vadītāju apstiprināts ilggadējais federācijas darbinieks Artūrs Saļņikovs, kurš ilgstoši pārraudzījis dažādus LFF Sacensību nodaļas atbildības laukus.

Artūrs Saļņikovs LFF strādā kopš 2009. gada, savu karjeru sākot kā Tiesnešu nodaļas menedžeris, bet vēlāk strādājot LFF Sacensību nodaļā un atbildot gan par spēlētāju licencēšanu, gan sacensību organizēšanu. Pēc nepieciešamās izglītības iegūšanas un kvalifikācijas stiprināšanas Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) programmā vairāk nekā trīs gadus Artūrs Saļņikovs atbildējis arī par sporta jautājumu juridisko segmentu.

Ņemot vērā līdzšinējo darbu nodaļas ietvaros, kā arī to, ka amatā stājies gandrīz sezonas vidū, kādi būtu tuvākie plāni, kurus vēlies realizēt?

Pirmkārt, runājot par tuvākajiem plāniem, ir ļoti būtiska nodaļas sastāva nokomplektēšana, sadalot darbinieku veicamos uzdevumus atbilstoši viņu pārziņā esošajām sfērām un čempionātiem. Šobrīd nodaļas ietvaros redzu trīs segmentus, atbilstoši kuriem tiks sadalīti darbinieku pienākumi – profesionālais futbols, amatieru futbols un jaunatnes futbols. Uzskatu, ka ir jāspēj identificēt katra nodaļas darbinieka spēcīgās puses un jāiedod skaidrs virziens, kā attīstīt konkrēto segmentu. Vienlaikus jāturpina kvalitatīva jau šobrīd notiekošo čempionātu organizēšana.

Cik būtisku lomu, stājoties amatā, spēlē Tava pieredze ar sportu saistīto juridisko jautājumu risināšanā un kā plāno to izmantot?

Gan personīgajos, gan nodaļas plānos ir veikt ļoti kvalitatīvu darbu attiecībā uz LFF sacensību reglamentu un ar LFF sacensībām saistīto juridisko procesu uzlabošanu. Uzskatu, ka viens no LFF pamatdokumentiem līdzās LFF statūtiem ir federācijas reglaments par spēlētāju statusu un pārejām, kura pilnveidošana ir viena no prioritātēm. Šobrīd arī Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) līmenī ir plānotas vairākas reformas attiecībā uz spēlētāju transfēriem, starpniekiem jeb aģentiem, kā arī spēlētāju trenēšanas kompensācijas mehānismu. Uzskatu, ka LFF ir pastiprinātāk jāiesaistās mūsu sabiedroto starptautisko organizāciju piedāvātajās iniciatīvās, lai pilnveidotu vietējo sistēmu, un jāmāk atrast veidus, kā iegūtās zināšanas nodot arī LFF organizēto sacensību dalībniekiem – futbola klubiem, to spēlētājiem un oficiālajām personām.

LFF Sacensību nodaļas pārziņā ir arī Latvijas jaunatnes čempionāts, kurā spēļu skaits ar katru gadu pieaug. Kādi ir plāni saistībā ar šo čempionātu?

Uzskatu, ka Latvijas jaunatnes čempionāts ir vienas no svarīgākajām Latvijas futbola sistēmas sacensībām, kurām ir milzīgs potenciāls attīstīties gan no mūsu kā organizatoru viedokļa, gan arī no pašu dalībnieku – futbola klubu viedokļa. Šobrīd jaunatnes čempionāts ir iedalīts trīs līmeņos – Elites, Meistarības un Attīstības grupās. Čempionāta gaitā mums ir izdevies saskatīt gan šādas sistēmas plusus, gan arī lietas, kurām ir savlaicīgi jāpievēršas. Sadarbībā ar LFF Jaunatnes futbola komiteju jāveic nepieciešamie uzlabojumi attiecībā uz turpmākajiem čempionātiem.

Kā redzi sadarbību ar citām LFF struktūrvienībām, lai panāktu uzlabojumus LFF klubu sacensībās?

Noteikti veicināsim sadarbību primāri gan ar Infrastruktūras nodaļu, gan Izglītības nodaļu, jo kvalitatīva un pārdomāta sacensību norise ir iespējama tikai ar kvalitatīvu procesu norisi gan no mūsu nodaļas puses, gan no infrastruktūras un treneru izglītības puses. Mums ir pastāvīgi jāseko līdzi un jāpiedāvā savi risinājumi attiecībā uz to, kādos stadionos un laukumos notiek LFF organizēto sacensību spēles, gan arī jāseko līdzi tam, kā un kādu speciālistu vadībā klubi aizvada gan treniņprocesu, gan arī spēles. Nostādot kopīgus īstermiņa un ilgtermiņa mērķus, iesaistot speciālistus ar skaidru un konstruktīvu redzējumu, mums ir visas iespējas pietuvoties tam līmenim, kādā ikviens futbola sabiedrības pārstāvis vēlas redzēt klubu sacensības Latvijā.