Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs neslēpj prieku un patīkamu satraukumu par iespēju pirmoreiz vadīt valstsvienību savu līdzjutēju priekšā, kā arī par situāciju, kas ļauj tuvākajā izlases nometnē iztikt bez ceļošanas, lai komanda varētu veltīt vairāk laika savstarpējās sapratnes uzlabošanai.

Latvijas nacionālā izlase pēc pirmajām divām 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēlēm martā atkal vienkopus pulcēsies jūnijā, lai savu skatītāju priekšā 7. un 10. jūnijā Daugavas stadionā spēkotos ar Izraēlu un Slovēniju.

"Atceroties pirmās divas spēles, jāsecina, ka pirmais mačs pret Ziemeļmaķedoniju padevās ļoti neveiksmīgs. Ja, sagaidot spēli, esam bez pienācīgas degsmes, koncentrēšanās līmeņa un disciplīnas, katru reizi saskarsimies ar vienām un tām pašām problēmām," savu debiju pie izlases stūres atminas Stojanovičs. "Spēlē pret Poliju dažas lietas pamainījām – pratām būt kompakti un radīt vārtu gūšanas iespējas, tomēr bez gūtiem vārtiem šādā līmenī sasniegt kādu rezultātu ir neiespējami. Nebūs spēles, kur mums būs lērums vārtu gūšanas iespēju, tāpēc strādāsim pie savu momentu realizēšanas. Tovakar Varšavā veicām mazu soli tajā virzienā, kādā vēlamies sevi redzēt spēlējam."

Nākamās nedēļas sākumā tiks nosaukti izlases kandidātu sarakstā iekļautie spēlētāji, bet treniņnometni pirms gaidāmajiem mačiem komanda plāno uzsākt 2. jūnijā.

"Nevaru sagaidīt nometnes sākumu. Uzreiz pēc spēles pret Poliju ķērāmies klāt nākamo pretinieku analizēšanai, daudz laika esam veltījuši mūsu pašu esošās situācijas izzināšanai, tāpēc ķeršanos pie praktiskā darba gaidu ar nepacietību," runājot par jūnija spēļu pretiniekiem, pauž treneris. "Pētot Izraēlas izlasi, redzu, ka viņiem ir ļoti specifiska spēles sistēma un teicami uzbrucēji. Liels signāls visiem bija viņu uzvara pār Austriju, tāpēc zināsim, cik nopietnam pārbaudījumam gatavoties. Lieliski pārzinu Slovēnijas izlases spēlētāju īpašības un kvalitātes. Viņu komanda ir bagāta ar skaļiem vārdiem no lieliem klubiem, tomēr izlases mačos laukumā nespēlē vārdi vai klubi. Ja mēs izdarīsim savu darbu, realizēsim savu plānu un pratīsim koncentrēties uzdevumam, varam savus līdzjutējus iepriecināt."

Pašlaik līdzjutējiem pārdošanā joprojām pieejami biļešu abonementi uz visām Latvijas izlases mājas spēlēm 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Individuālo biļešu tirdzniecību paredzēts uzsākt nākamās nedēļas sākumā.

"Liels prieks, ka varēsim spēlēt savu skatītāju priekšā un visu nometnes laiku būsim mājās. Iztiekot bez ceļošanas, varēsim veltīt vairāk uzmanības sagatavošanās darbiem un iestrādnēm treniņos. Ceru uz lielu un skaļu līdzjutēju atbalstu! Ja vēlamies kaut ko sasniegt, mums visiem jābūt kopā," izceļ Stojanovičs.