Ar 6. un 13. maijā notikušajām cīņām RTU mākslīgā seguma futbola laukumā Pārdaugavā startējis tradicionālais Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītais SynotTip Rīgas minifutbola (8:8) čempionāts, kurā līdzīgi kā pērn startē 16 komandas. Pirmās kārtas ietvaros pārliecinošāko uzvaru svinēja Grifs AG/Rīnūži, kas ar 5:0 pieveica FK Valor/Ropaži. Pirms sacensību atklāšanas 6. maijā turpat RTU laukumā risinājās Rīgas Superkausa izcīņas mačs, kurā FC New Project (FC BetLanes) ar 7:0 sagrāva FK Jūrnieks vienību.

Grifs AG/Rīnūži futbolisti pirmā puslaika ietvaros guva trīs vārtus, bet pašā mača izskaņā vēl vairāk nostiprināja iegūto pārsvaru, divreiz izceļoties Artjomam Uļjanovam, bet pa reizei cīņas protokolā atzīmējoties Dmitrijam Jakovļevam, Mihailam Čebotarjovam un Dmitrijam Kručekam.

Trīs punktus šajā kārtā ieguva arī pērn sudraba medaļas izcīnījusī AMOKO/02, kas pēc spraigas spēkošanās ar 3:2 uzveica FK IMPAKT vienību. Uzvarētāju rindās precīzi sita Andrejs Grišajevs, Ainārs Daudziešāns un Ģirts Burmistrs, savukārt pretiniekiem vārtus guva Jānis Skribis un Aleksandrs Čapulis. Tikmēr iepriekšējās sezonas trešās vietas ieguvēja FC Petrow, pateicoties trim Ņikitas Žarova vārtu guvumiem, ar 5:1 sarūgtināja OSK Ostnieks komandu.

Citā duelī divi Vitālija Veinberga un Sergeja Sovtusa vārtu guvumi palīdzēja FK Monarch futbolistiem uzveikt turnīra jaunpienācēju FC Avicii (5:3), bet vēl trīs dueļos ar identisku rezultātu – 2:1 – savas pretinieces pārspēja FC Raita (cīņā ar Industrial Steel Group), FK Kadaga (mačā pret DSV) un Tente (duelī pret Baltic International Bank).

Vēl vienā pirmās kārtas spēlē uzvarētājs noteikts netika, FREE un FK BEITAR vienībām slēdzot savā starpā mierizlīgumu 1:1.

Kā vēstīts, visas 16 vienības līdzīgi kā pērn medaļas sadalīs vienas līgas ietvaros, izspēlējot desmit kārtas pēc Šveices sistēmas principa (spēles ar tuvāko pretinieku turnīra tabulā), turklāt pieļaujama būs divu dažādu vienību atkārtota tikšanās. Sacensību nākamā kārta plānota 20. un 27. maijā.

2019. gada Rīgas minifutbola čempione iegūs tiesības piedalīties rudenī plānotajā Latvijas minifutbola sacensību finālturnīrā.

---

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija