Pirmdien, 6. maijā, RTU mākslīgā seguma futbola laukumā Pārdaugavā startēs tradicionālais Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītais SynotTip Rīgas minifutbola (8:8) čempionāts, kur līdzīgi kā pērn startēs 16 dalībnieces.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo vasaras sezonu dalībnieču skaitliskais sastāvs palicis nemainīgs, tāpat izmaiņas nav notikušas čempionāta izspēles formātā. Visas 16 vienības līdzīgi kā pērn medaļas sadalīs vienas līgas ietvaros, izspēlējot desmit kārtas pēc Šveices sistēmas principa (spēles ar tuvāko pretinieku turnīra tabulā), turklāt pieļaujama būs divu dažādu vienību atkārtota tikšanās. Pirmo divu kārtu pretinieki tika noteikti ar izlozes palīdzību, kas risinājās sacensību tehniskajā sapulcē 24. aprīlī. Turnīra spēles notiks pirmdienu vakaros līdz pat 26. augustam.

Līdzīgi kā pērn sacensībās piedalīsies pirms gada sudrabu ieguvusī AMOKO/02, bronzas laureāte FC Petrow, kā arī FC Raita, Baltic International Bank (BIB), FREE, Industrial Steel Group, FK IMPAKT, FK Kadaga, DSV, kā arī apvienotā RFT/RTO vienība (pērn abas komandas startēja atsevišķi).

Šīs vasaras minifutbola čempionātā dažādu iemeslu dēļ nestartēs pašreizējā titula ieguvēja Bettend.com, kā arī SALONS.LV, FC Caramba Riga, JUVS un Cognizant, bet pēc neliela pārtraukuma atgriezušās SK Monarhs, Grifs AG/Rīnūži un FK BEITAR. Tāpat spēkus sacensībās izmēģinās trīs jaunpienācējas – FK Valor/Ropaži, Tente un FC Avičii.

Kā ziņots, pērn 16 dalībnieču konkurencē Rīgas minifutbola čempionāta zelta godalgas izcīnīja Bettend.com, kas desmit spēlēs savāca 24 punktus.

2019. gada Rīgas minifutbola čempione iegūs tiesības piedalīties rudenī plānotajā Latvijas minifutbola sacensību finālturnīrā.

---

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija