Jaunās 2019. gada sezonas startu sagaidījis Latvijas 2. līgas čempionāts, kas šosezon piedzīvojis vairākas izmaiņas.

Atšķirībā no iepriekšējām sezonām, kad sacensību norisi pārraudzīja reģionālie futbola centri, līdz ar 2019. gadu 2. līgas norise pārgājusi pilnībā Latvijas Futbola federācijas (LFF) pārraudzībā.

Jaunajā sezonā 43 turnīra komandas sadalītas četrās zonās – Ziemeļu, Austrumu, Rietumu un Centra. Visās zonās komandas savā starpā izspēlēs divu apļu turnīru, katras zonas pirmās vietas ieguvējai kvalificējoties pusfinālam.

Pusfinālā komandas ar izlozes palīdzību tiks sadalītas divos pāros, kur divu maču summā noskaidros 2. līgas finālspēles dalībniekus. Plašāka informācija atrodama sacensību reglamentā ŠEIT.

Pērn sacensību finālā Rīgu pārstāvošā FC BetLanes komanda ar 6:2 uzvarēja FK Krāslava futbolistus no Latgales, pirms gada sacensībās uzvarēja LDz Cargo/DFA no Daugavpils, bet vēl pirms gada – Grobiņas SC. Pirms tam divas sezonas pēc kārtas 2. līgas čempionātā uzvarēja FC Caramba Rīga futbolisti no galvaspilsētas.