Šā gada 6. maijā ar Superkausa spēli starp FC BetLanes un FK Jūrnieks starts tiks dots tradicionālajam Rīgas futbola čempionātam, kuru organizē Rīgas Futbola federācija (RFF) sadarbībā ar Futbola Turnīru asociāciju (FTA) un Latvijas Futbola federāciju (LFF). Salīdzinājumā ar pērno sezonu sacensības skārušas vairākas būtiskas izmaiņas.

Iepriekšējā gadā turnīra dalībniekiem bija iespēja pieteikties divās līgās - Elites (Latvijas 2. līgas Rīgas reģiona sacensības) un Izaicinājuma jeb 3. līgā. No šīs sezonas 2. līgas turnīrs līdzīgi kā Virslīgas un 1. līgas sacensības pilnībā pārgājušas LFF paspārnē, savukārt RFF paralēli tam organizē Latvijas galvaspilsētas čempionātu tiem kolektīviem, kuri dažādu iemeslu dēļ nespēj izpildīt LFF noteiktos dalības kritērijus un nepretendē uz ceļazīmi dalībai 1. līgas sacensībās. Hierarhiski Rīgas čempionāts pašmāju sacensību struktūrā ir kā atsevišķs turnīrs.

Turnīru plānots aizvadīt orientējoši no 6. maija līdz 15. septembrim divos riņķos, katrai dalībniecei izspēlējot vidēji vienu maču nedēļā. Plānots, ka čempionātā startēs astoņas vienības, kuras savos sastāvos varēs iekļaut tikai 18 gadu vecumu sasniegušus futbolistus (izņēmuma kārtā ar vecāku atļauju drīkstēs pieteikt vismaz 14 gadu vecumu sasniegušu spēlētāju), kuri 2019. gada sezonā nav izgājuši laukumā nevienā oficiālā Latvijas (vai citas valsts) Virslīgas, 1. līgas un 2. līgas čempionāta spēlē (ierobežojums neattiecas uz 1984. gadā vai agrāk dzimušajiem, kā arī fārmklubu pārstāvjiem).

Komandas pieteikums speciālā veidlapā kopā ar vēlamajiem mājas spēļu un neērtajiem izbraukuma maču laikiem jānosūta turnīra izpilddirektoram Eduardam Borisevičam līdz 22. aprīlim, savukārt līdz 1. maijam jāveic dalības apmaksa 1200 EUR apmērā.

Patlaban provizorisku dalību čempionātā apstiprinājušas jau piecas vienības - SK Upesciems, Riga United FC 2, FK Lielupe 2, Albatroz SC un Dinamo Rīga 2. Dalībnieku organizatoriskā sapulce plānota 24. aprīlī plkst. 16.00 LFF telpās.

---

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija