Latvijas nacionālā futbola izlase Varšavā aizvadījusi Euro 2020 kvalifikācijas turnīra otro spēli, piekāpjoties Polijas valstsvienībai 0:2 (0:0).

Salīdzinot ar Euro 2020 cikla pirmo spēli Skopjē, Latvijas valstsvienības galvenais Slaviša Stojanovičs bija veicis piecas izmaiņas starta sastāvā – vārtos savainoto Andri Vaņinu aizstāja Pāvels Šteinbors, labajā aizsardzības malā Vladislava Gabova pozīcijā darbojās Roberts Savaļnieks, centra pussarga postenī Igoru Tarasovu aizstāja Oļegs Laizāns, labās malas pussarga pozīcija tika uzticēta Jānim Ikauniekam - diskvalifikācijas dēļ nedrīkstēja spēlēt Andrejs Cigaņiks, bet uzbrukumā Valērija Šabalas vietā darbojās cits Polijā spēlējošais uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis. Tieši pēdējam radās mūsu labākā vārtu gūšanas iespēja 1. puslaikā, kad viņš lieliskā pretuzbrukumā ielauzās soda laukumā, taču sitienu tuvajā stūrī apturēja Turīnas Juventus vārtsargs Voicehs Ščesnijs (Wojciech Szczesny).

1.puslaikā poļu vārtus apdraudēja arī abi mūsu centra aizsargi Kaspars Dubra un Mārcis Ošs. Kopumā #11vilki padevās teicams 1. puslaiks – Latvijas izlase gan vairāk sita pa vārtiem (9 pret 7), gan vārtu taisnstūrī (3 pret 2).

Arī 2. puslaikā Latvijai bija vairākas iespējas atklāt spēles rezultātu – labākā no tām Riga FC uzbrucējam Artūram Karašauskam, kam neizdevās realizēt izgājienu pret vārtsargu. Spēles 70. minūtē Slaviša Stojanovičs veica pirmo maiņu – Polijas 1. līgas kluba Bruk-Bet Termalica uzbrucēju Vladislavu Gutkovski aizstāja FC Sion uzbrucējs Roberts Uldriķis.

Par prieku skaļajam līdzjutēju atbalstam poļi izvirzījās vadībā 76. minūtē, kad pēc centrējuma no vārtu priekšas ar galvu neatvairāmi sita Minhenes Bayern snaiperis Roberts Levandovskis (Robert Lewandowski). Mājinieku kapteinim 104 spēlēs izlasē tie bija jau 56 vārti.

80. minūtē Slavišas Stojanoviča vadītajai komandai nācās veikt piespiedu maiņu, jo kājas traumas dēļ spēli nevarēja turpināt RFS futbolists Roberts Savaļnieks, kuram tā bija 13. spēle izlases kreklā. Viņa vietā laukumā devās Riga FC aizsargs Vladislavs Gabovs savā 41. mačā sarkanbaltsarkano rindās.

Drīzi vien poļi dubultoja pārsvaru, kad no vārtu priekšas 84. minūtē izcēlās Francijas komandas AS Monako aizsargs Kamils Gliks (Kamil Glik). 85. minūtē Latvijas valstsvienībā notika trešā maiņa – otro reizi izlases kreklā laukumā nāca 18 gadus vecais FK Liepāja aizsargs/pussargs Kristers Tobers, nomainot Artūru Karašausku. Artūram tā bija 23. spēle izlasē, tās rindās pārsniedzot 1000 aizvadīto minūšu robežu (1050 minūtes).

PGE Narodowy stadionā Varšavā, kura ietilpība ir 58 tūkstoši, maču vēroja 51 112 skatītāju. Šis skaitlis tagad iegājis Latvijas futbola vēsturē, jo tik daudzu skatītāju klātbūtnē mūsu valstsvienība vēl nebija spēlējusi. Iepriekšējais rekords bija fiksēts 1997. gadā, kad Latvija spēlēja Glāzgovā ar Skotijas izlasi (47 613). Pēdējos gados ļoti apmeklētas spēles ar mūsu izlases dalību bija arī 2014. gadā Amsterdamā pret Nīderlandi (47 500) un 2018. gadā Tbilisi pret Gruziju (45 130).

Pārējās divās G grupas spēlēs 24. martā Izraēla ar 4:2 pieveica Austriju, bet Slovēnija cīnījās 1:1 ar Maķedoniju. Pēc divām spēļu kārtām G grupā maksimālais punktu skaits – 6 punkti – ir vienīgi poļiem, ar 4 punktiem seko Izraēla un Maķedonija, 2 punkti ir Slovēnijai, bet Latvijai un Austrijai cikls sācies bez punktiem.

Pēc pirmajām divām 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm #11vilki atkal vienkopus pulcēsies jūnijā, kad Daugavas stadions Rīgā uzņems mačus pret Izraēlu (7. jūnijs) un Slovēniju (10. jūnijs). Informācija par biļešu iegādi ŠEIT.