Latvijas nacionālās futbola izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors kopā ar mūsu komandu gatavojas 2020. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajai spēlei pret Poliju – valsti, kurā pats futbolists arī ikdienā spēlē, pārstāvot Ekstraklasas vienību Gdiņas Arka. Ja Pāvelam tiks uzticēta vieta komandas sastāvā, tas viņam kļūs par sesto maču valstsvienības kreklā.

Pirmsspēles intervija ar Pāvelu Šteinboru

Cik labi zināms Tev ir tieši šis stadions?

Narodowy jeb Polijas nacionālajā futbola stadionā es spēlēšu trešo reizi. Šajā stadionā mājas spēles aizvada tikai Polijas nacionālā futbola izlase, kā arī šeit tiek aizvadīts Polijas kausa fināls, kurā esmu spēlējis divas reizes – vienu reizi uzvarējām, otru - diemžēl zaudējām. Emocijas, ierodoties šeit, protams, ir pašas labākās. Skaidrs, ka šis ir īpašs stadions. Domāju, spēles laikā šeit būs īsti futbola svētki. 

Kāda būs atmosfēra?

Domāju, būs karsti, būs kaut kas nereāls. Poļu līdzjutēji piepildīs šo stadionu, turklāt tajā ir īpaši laba akustika. Spēlēt šādā atmosfērā būs patiešām forši.

Cik liela ir Polijas mediju interese pirms šīs spēles par Tevi?

Viss sākās jau tad, kad kļuva zināms, ka esam tikuši vienā grupā ar Poliju. Saņēmu daudzus telefonu zvanus, sniedzu vairākas intervijas... Pēc tam ažiotāža nedaudz noplaka, bet tagad, ierodoties šeit jau pirms pašas spēles, arī vietējie mediji atkal ir aktivizējušies. Polijas futbolā pastiprināta mediju interese – tas nav nekas jauns, bet šādās spēlēs interese ir vēl lielāka. Dažkārt pat nākas kādam atteikt interviju. Piemēram, spēles dienā, lai labāk sagatavotos mačam. Pirms pēdējā treniņa sniedzu vairākas intervijas, tāpēc interese, protams, ir jūtama.

Ko Tev nozīmē spēlēšana Latvijas izlasē?

Diemžēl Skopjē sanāca tā, ka spēlē iesaistījos ne tādā veidā, kā varbūt pats to vēlētos. Proti, brīdī, kad savainojumu guva Andris Vaņins, un tādējādi man nācās doties uz maiņu. Man personīgi katrs izsaukums valstsvienībā – tas jau ir liels gods. Ja vēl jāiet laukumā un jāaizstāv mūsu karoga krāsas, neapšaubāmi katram futbolistam šis ir īpašs notikums, kuru pārņem gods un lepnums. Ja runājam par gaidāmo spēli pret Poliju – valsti, kurā spēlēju jau piecus gadus, protams, man personīgi un visai mūsu komandai tas būs vēl viens izaicinājums. Visi gaidām šo spēli gaidu ar lielu nepacietību.

Polijas un Latvijas valstsvienību spēles tiešraidi skatieties šovakar TV-6 kanālā, kā arī portālā Skaties.lv. Spēles online teksta tiešraide būs pieejama UEFA.com mājaslapā.