Svētdien, 17. martā, noslēdzās Latvijas informācijas tehnoloģiju uzņēmumu telpu futbola čempionāts trīs līgās. Par spēcīgākās jeb Elites līgas uzvarētājiem spraigā cīņā kļuva Evolution Latvia komanda, tādējādi kļūstot par pirmajiem LIKTA dāvātā ceļojošā kausa turētājiem.

Pirmās telpu futbola sacensības IT nozarē strādājošajiem tika aizvadītas 2018. gada 22. aprīlī, kad vienas dienas kausa izcīņā 12 komandu konkurencē par uzvarētājiem kļuva Evolution Latvia vienība. Šopavasar sperts solis uz priekšu, un turnīram izdevies pulcēt jau 16 vienības, spēlējot divās kārtās.

Aizvadītajā svētdienā tika aizvadītas otrās kārtas spēles, visām komandām sacenšoties pēc spēka trīs līgās – Cerību, Izaicinājuma un Elites.

Kā pirmās rīta cēlienā sacentās Cerību līgas komandas. Pārsteigumi izpalika – uzvarot visos četros mačos, pārliecinošu pirmo vietu ieguva priekšsacīkšu neveiksminieki Tieto. Otro vietu izcīnīja TestDevLab, bet trešo – LVRTC vienība.

Kā otrās laukumā devās Izaicinājuma līgas komandas. Piedzīvojot vienu minimālu zaudējumu – 0:1 pret Scandiweb -, pirmo vietu tomēr izcīnīja Also Cloud/Datakom apvienotā komanda. Lai noteiktu pārējo divu godalgoto vietu ieguvējus, talkā bija jāņem papildrādītāji, konkrētāk – kopējā vārtu starpība. Tā nedaudz labāka izrādījās Emergn vienībai, kamēr Scandiweb izcīnīja trešo vietu.

Visbeidzot, pēcpusdienā cīņas uzsāka prestižākās jeb Elites līgas komandas. Zelta godalgas jau priekšpēdējā kārtā nodrošināja Evolution Latvia, toties vietu sadalījums no otrās līdz ceturtajai izšķīrās pašā pēdējā mačā starp C.T.Co un Tet vienībām, turklāt pēdējie bija paši savas laimes kalēji – uzvarot, Tet izcīnītu kopvērtējuma otro vietu, kamēr zaudējums komandu atsviestu uz ceturto pozīciju. Piepildījās otrais scenārijs, par ko lielākais prieks bija sudraba medaļu ieguvējiem Clarity Labs un svārstīgu sniegumu demonstrējušajai Accenture Latvia vienībai, kas tādējādi izcīnīja trešo vietu.

Uzreiz pēc Elites līgas pēdējā mača notika simboliskā apbalvošanas ceremonija, kuras laikā LIKTA prezidente Signe Bāliņa pasniedza Evolution Latvia komandas kapteinim Maksimam Jakovļevam ceļojošo kausu, kas tagad uz gadu nonācis Evolution Latvia glabāšanā. Vēl mirkli pirms tam 100 biļetes uz 7. jūnija Latvijas un Izraēlas nacionālo futbola izlašu spēli par turnīra dalībnieku saziedotajiem līdzekļiem tika pasniegtas Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra direktoram Kasparam Jasinkevičam.

Turnīra oficiālā apbalvošanas ceremonija notiks 23. martā no plkst. 21:00 klubā un karaoke bārā Friends.

Sacensības rīko Rīgas Futbola federācija (RFF) un Futbola Turnīru asociācija (FTA) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) un Latvijas Futbola federāciju (LFF).

Vairāk informācijas sacensību Facebook lapā.