Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola turnīru asociācijas (FTA) organizētā SynotTip 2018./2019. gada Rīgas telpu futbola čempionāta vadošajā jeb D apakšgrupā notikumi sasnieguši gandrīz finiša taisni. Zināmas visas medaļnieces, taču nav galēja skaidrība, kādā secībā tās izkārtosies, un zelta godalgu liktenis izšķirsies 13. marta duelī starp DSV un Bettend.com.

Iepriekšējās nedēļas ietvaros ar triju vadošo vienību piedalīšanos notika tikai trīs mači, kuros šīs komandas apliecināja savu pārākumu pār konkurentēm. DSV futbolisti ar rezultātiem 5:4 un 4:1 divkārt uzveica RTU/Viesulis vienību, tādējādi atjaunojot vadību turnīra kopvērtējumā. Pirmajā no šiem dueļiem trīs vārtus RTU/Viesulis rindās guva Renārs Pastars, kurš tādējādi ar kopumā 40 trāpīgiem raidījumiem izvirzījies sacensību rezultatīvāko spēlētāju saraksta otrajā vietā (līderis ar 58 vārtu guvumiem arvien Aleksejs Bespalovs no Bettend.com). Tikmēr FK Rīnūži/Grifs AG ar 4:2 sarūgtināja FK Zep/Forevers.

Turnīra tabulā, kā minēts, nedaudz priekšgalā sāncensēm atrodas DSV (34), kurai turpat uz papēžiem seko Bettend.com (32) un FK Rīnūži/Grifs AG (31). Zelta medaļu liktenis izšķirsies 13. marta cīņā, kad spēkus samēros DSV un Bettend.com, savukārt FK Rīnūži/Grifs AG, kaut arī vairs nevar pretendēt uz pirmo vietu (sliktākas vārtu attiecības dēļ savstarpējos mačos ar DSV), joprojām saglabā izredzes uz otro pozīciju, ja gūs vismaz punktu 15. marta cīņā ar Futbola Parks/LSPA un Bettend.com piekāpsies DSV (arī gadījumā, ja Bettend.com cīnīsies neizšķirti, bet FK Rīnūži/Grifs AG uzvarēs).

Ceturto vietu apakšgrupā saglabās RTU/Viesulis (24), bet tālāk tabulā izkārtojušās Pafbet.lv (19), Futbola Parks/LSPA (17), NAPALM (14), USB (12) un FK Zep/Forevers (9). No šīm vienībām pozīciju vairs nevar izmainīt vienīgi FK Zep/Forevers, kas, neraugoties uz noslēdzošās spēles rezultātu, sacensības noslēgs devītajā vietā.

Rīgas čempionāta otrā etapa E grupā, kur dalībnieces sadala 10.-15. pozīciju kopējā vērtējumā, kā arī Cerību kausa trofeju, jau iepriekš pirmo vietu bija nodrošinājusi Rīgas Pašvaldības Policija (22), kas sacensības noslēdza ar zaudējumu duelī pret Baltic International Bank (3:5), savukārt otro pozīciju nodrošinājusi FC Raita (19), kurai trīs punkti pret FK Stopiņi/LAS (4:1, trīs vārti Iljam Olehno), kā arī vēl rezervē 12. marta duelis pret FK Kadaga.

F grupā, kur aizvadītas nu jau visas spēles, līdz ar uzvaru noslēdzošajā cīniņā pār Estoty/JOMA TEAM (7:3) pirmo vietu grupā un Cerību kausa trofeju izcīnīja Olaine (22), kas par trim punktiem apsteidza 20 punktus sakrājušās Evolution Latvia un RegVardy/Anzāģe. Pēdējā čempionātu pabeidza ar sauso uzvaru pār AVANTEX – 5:0.

Savukārt G grupā, kur bez Cerību kausa trofejas sadalīšanas arī notiek spēkošanās par 22.-27. pozīciju turnīra kopvērtējumā, pirmo jau nodrošinājusi FK Reinards/Ropaži (27), kas minētajā laika periodā piedzīvoja zaudējumu ļoti rezultatīvā duelī pret LSPA (6:14, septiņi vārti LSPA rindās  Rūdolfam Veisbergam), kā arī, pateicoties sešiem Anatolija Mežecka vārtu guvumiem, ar 12:4 pieveica savu fārmklubu. Trīs punktu atstatumā no līderes finišēja LJA (24), kas līdz ar Igora Šķirjatova hat-trick sarūgtināja Līgatne/Zeit – 10:2.

Kā ziņots, H grupā, kur spēkus samēro trīs pēc pirmā etapa rezultātiem vājākās Rīgas čempionāta dalībnieces, uzvaru jau iepriekš bija garantējusi EUROLOGI/GiftPrint.LV.

---

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija