Šā gada 10. februārī Rīgas 15. vidusskolas sporta hallē risinājās bērnu un jauniešu turnīra Rīgas kauss futbolā telpās 2005.-2009.g.dz.zēniem sacensības 2009. gadā dzimušajiem futbolistiem. Deviņu komandu konkurencē ceļazīmes uz finālu, kas risināsies 2. martā, nodrošināja BJFK Pārdaugava, FK Ranto, TFS Nikars-Vanagi un JFC Corona Borealis.

Deviņas turnīra dalībnieces tika sadalītas divās apakšgrupās, attiecīgi pa četrām un piecām vienībām katrā no tām, finālam kvalificējoties abu grupu divām spēcīgākajām komandām. A apakšgrupā vislabāk sevi apliecināja BJFK Pārdaugava, iegūstot septiņus no maksimāli iespējamajiem deviņiem punktiem, savukārt otru ceļazīmi uz Rīgas mēroga finālsacensībām nopelnīja punktu mazāk savākusī FK Ranto, aiz kuras palika attiecīgi Fariona FK (4) un FK Jūrnieks (0).

Tikmēr B apakšgrupā ar perfektu bilanci – 12 punkti – un izcilu gūto un zaudēto vārtu starpību (28:3) finišēja TFS Nikars-Vanagi, savukārt pa sešiem punktiem savāca uzreiz trīs vienības. Pēc savstarpējo spēļu rezultātiem (iegūto punktu skaita, gūto un zaudēto vārtu attiecības, gūto vārtu skaita) priekšrocību ieguva JFC Corona Borealis un JDFS Alberts 2, kas guva vairāk vārtus nekā Rīgas Futbola klubs, bet pēc nākamā kritērija – kopējās gūto un zaudēto vārtu attiecības – priekšrocību starp šiem diviem klubiem ieguva JFC Corona Borealis (+3 salīdzinājumā ar 0).

Kā minēts, fināla sacensības šīs vecuma grupas četrām labākajām vienībām notiks 2. martā no plkst. 12:30 līdz plkst. 15:00, bet uzvarētāja iegūs tiesību pārstāvēt Rīgu Latvijas mēroga finālsacensībās, kas notiks 13. martā Ogrē.

Svētdien aizvadīto sacensību kontekstā īpaši jāizceļ Fariona FK futbolista Ivana Muteņina sniegums, kurš ar savu kvalitatīvo veikumu guva piecus no savas komandas 11 vārtiem, tādā veidā nopelnot organizatoru simpātiju balvu. Pārējie laureāti individuālajās nominācijās tiks noskaidroti pēc 2. marta finālsacensībām.

Jau 17. februārī šajā pašā hallē notiks sacensības 2007. gadā dzimušajiem futbolistiem, kur spēkus samēros deviņas vienības.

Sacensības organizē Rīgas Futbola federācija (RFF) ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) finansiālu atbalstu sacensību apbalvojumu nodrošināšanā, kamēr pārējās izmaksas – laukuma īri, tiesnešu un tehniskā personāla apmaksu, u.c. – sedz Latvijas Telpu futbola asociācija (LTFA). 

Turnīra uzdevumi ir nodrošināt Rīgas reģiona bērnu un jaunatnes futbola klubus ar iespēju startēt bezmaksas sacensībās ziemas periodā, noteikt spēcīgāko Latvijas galvaspilsētas bērnu un jaunatnes klubu futbolā telpās, kas pārstāvēs Rīgas reģionu Latvijas finālsacensībās, kā arī noteikt sacensību labākos futbolistus.

Rezultāti un foto galerijas ŠEIT.

---

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija