Latvijas Futbola federācija (LFF) darbam ar Latvijas U-19 un U-18 jauniešu izlasēm piesaistījusi karjeras laikā dažāda vecuma Čehijas valstsvienības vadījušo čehu speciālistu Jakubu Dovalilu (Jakub Dovalil).

Pašlaik 44 gadus vecais Jakubs Dovalils trenera karjeru uzsāka 1997. gadā, kad pievienojās Prāgas SK Slavia jauniešu akadēmijai, strādājis ar kluba U-15 līdz U-19 futbolistiem. 2002. gadā tika apstiprināts par Čehijas U-16 jauniešu izlases galveno treneri, katru nākamo sezonu līdz pat 2015. gadam turpinot strādāt ar dažāda vecuma izlasēm. 2006. gadā kopā ar Čehijas U-17 izlasi izcīnījis Eiropas čempionāta sudraba medaļas, bet 2008. gadā aizvedis U-19 valstsvienību līdz Eiropas bronzai.

No 2008. līdz 2015. gadam strādāja par Čehijas U-21 izlases galveno treneri, spēlējot arī divos Eiropas čempionāta finālturnīros un 2011. gadā kopā ar komandu ierindojoties ceturtajā vietā. Jakubs Dovalils 2012. gadā pildīja arī Čehijas nacionālās izlases galvenā trenera asistenta pienākumus, strādājot ar komandu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pēc darba Čehijā devās uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kur līdz 2017. gada janvārim strādāja par šīs valsts U-19 jauniešu izlases galveno treneri.

"Iepriekš darbībā esmu redzējis gan Latvijas nacionālo, gan U-21 izlasi. Pazīstu arī tos Latvijas klubus, kas iepriekšējās sezonās startēja UEFA Čempionu līgā un UEFA Eiropas līgā, taču ar laiku, protams, arvien vairāk un vairāk plānoju iepazīties ar jauniešu izlasēm, futbolistiem. Šobrīd galvenais mērķis ir iepazīt Latvijas futbola kopējo sistēmu, izveidot kontaktu ar pašmāju klubiem un citiem treneriem," par līdzšinējo Latvijas futbola pārzināšanu un pirmajiem darbiem izsakās Jakubs Dovalils. "Ja Latvijas U-19 izlase savā vecumā spēs regulāri kvalificēties Eiropas čempionāta Elites kārtai un, iespējams, arī finālturnīram, augs gan futbolistu individuālais, gan arī kopējais futbola līmenis mūsu valstī. Tas ar laiku cels arī nacionālās izlases latiņu. Personīgi uzskatu, ka jauno futbolistu individuālā attīstība nav iespējama bez izvirzītā rezultāta sasniegšanas un laba snieguma laukumā."

"Es Latvijas jauniešu izlašu izpildījumā vēlos redzēt aktīvu spēli ar augstu presingu, taču šāda stila piekopšana ir atkarīga no mūsu spēlētāju kvalitātēm. Tāpēc viens no maniem tuvākajiem uzdevumiem būs iepazīt spēlētājus un viņu spējas," pauž treneris. "Mūsdienu futbolā jauniešu izlasēs futbolistam jābūt apveltītam ar labām ātruma īpašībām, disciplīnu, spēku, jāmīl futbols kā spēle, vienlaikus jābūt stipram gan individuāli, gan arī daļai no kolektīva. Esmu pārliecināts, ka ar šādām īpašībām varēsim sasniegt vēlamo rezultātu laukumā!"

Gadu mijā darbu noslēdzis iepriekšējais Latvijas U-17 valstsvienības galvenais treneris Igors Stepanovs. LFF izsaka pateicību Igoram Stepanovam par darbu un sniegto ieguldījumu Latvijas jauniešu izlašu un futbolistu attīstībā, kā arī novēl veiksmi turpmākajā karjerā!

Tikmēr treneru rotācijas kārtībā Latvijas U-16 un U-17 jauniešu izlases šosezon vadīs Aleksandrs Basovs.

---

Foto - LFF un MAFRA