Vairs tikai 33 spēles atlikušas Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola turnīru asociācijas (FTA) organizētā SynotTip 2018./2019. gada Rīgas telpu futbola čempionāta pirmajā posmā. Pašlaik visās trijās apakšgrupās vēl šaurāks kļuvis to komandu loks, kas pretendē uz pirmo trijnieku un cīņas par medaļām turpināšanu nākamajā kārtā.

Sacensību A apakšgrupā cīņā par vietas nodrošināšanu pirmajā trijniekā iesaistītas četras vadošās komandas, kuru vidū ietilpst Pafbet.lv (37), RTU/Viesulis (36), Futbola Parks/LSPA (33) un FC Raita (30). Iepriekšējo divu nedēļu šķērsgriezumā laukumā devās visas no tām, izņemot Futbola Parks/LSPA, cīnoties ar atzīstamām sekmēm.

Pafbet.lv telpu futbolisti ar identisku rezultātu 4:1 uzveica FK Reinards/Ropaži 2 un Olaine vienības, RTU/Viesulis komanda ar šādu pārsvaru pārspēja Baltic International Bank (BIB), savukārt FC Raita, pateicoties Asifa Ibragimova četriem vārtu guvumiem, ar 12:1 sagrāva FC Maskachka.

Visas pārējās sešas A grupas komandas pašlaik zaudējušas pat teorētiskas izredzes iekļūt labāko trīs vienību pulkā. Šī sešinieka ietvaros kopvērtējuma tabulā izkārtojušās BIB (26), kas minētajā laika bez zaudējuma pret RTU/Viesulis arī pieveica FC Maskachka (11:5) un OSK Ostnieks (8:4), kā arī Olaine (23),  OSK Ostnieks (18), FK Reinards/Ropaži 2 (12), Baldone (6) un FC Maskachka (4).

Rīgas čempionāta B apakšgrupā pēdējo divu nedēļu laikā risinājās tikai četri mači. Līdere DSV (39), kas jau garantējusi vietu pirmajā trijniekā, laukumā nedevās, bet savstarpējo dueli aizvadīja tās abas tuvākās konkurentes tabulā - Rīgas Pašvaldības Policija (34) un NAPALM (33). Šajā cīniņā ar rezultātu 3:1 triumfēja pēdējā, kamēr policisti par šo neveiksmi reabilitējās duelī pret ceturtajā pozīcijā esošo FK Zep/Forevers (31) - 4:1. Vēl B grupā panākumus kaldināja divas no kopvērtējuma tabulas lejasgala komandām - septītajā vietā esošā AVANTEX pieveica LSPA (2:1), savukārt devītās pozīcijas īpašniece Līgatne/Zeit sarūgtināja pastarīti FC PETROW STAR ar 5:1.

Jāpiebilst, ka arī šajā grupā uz vietu pirmajā trijniekā pretendē vairs  tikai vadošais kvartets, kamēr pārējās vienības – Estoty/JOMA TEAM (25), Industrial Steel Group (21), AVANTEX (14), LSPA (13), Līgatne/Zeit (12) un FC PETROW STAR (7) – pretendēt uz cīņas turpināšanu par Rīgas čempionāta godalgotajām vietām nevar vairs pat teorētiski.

Visbeidzot, C grupā pavisam drošas par vietas saglabāšanu pirmajā trijniekā var būt abas līderes FK Rīnūži/Grifs AG (35) un Bettend.com (34), no kurām minētajā laika periodā laukumā devās tikai pēdējā, kas ar 8:2 sagrāva RegVardy/Anzāģe. Labas izredzes saglabāt trešo vietu ir FK Kadaga telpu futbolistiem, kuru rēķinā 28 punkti un vēl četras spēles rezervē, savukārt pozīciju zemāk ierindojas USB (26), kas ar rezultātu 7:4 pieveica LJA. Teorētiski pirmajā trijniekā vēl var iekļūt arī RegVardy/Anzāģe (21), kurai šobrīd atlicis aizvadīt trīs mačus. Vietu virs tās - piekto - ieņem FK Stopiņi/LAS (22), kas pirmajā etapā laukumā dosies vēl tikai vienu reizi, savukārt noslēdzošajās četrās pozīcijās izkārtojušās Evolution Latvia (21), LJA (17), FK Reinards/Ropaži (13) un EUROLOGI/GiftPrint.LV (10).

Turnīra rezultatīvākais futbolists arvien ir 36 vārtus guvušais Aleksejs Bespalovs (Bettend.com).

Kā iepriekš vēstīts, visas dalībnieces saskaņā ar kalendāru, kas sastādīts komandām savstarpēji vienojoties, turnīra pirmajā posmā ar izlozes palīdzību sadalītas trīs apakšgrupās. To ietvaros komandas aizvadīs divu apļu cīņās pēc t.s. riņķa sistēmas (pa vienai spēlei ar katru pretinieku viesos un mājās), pēc kā tiks noskaidrotas deviņas spēcīgākās komandas, kas turpinās cīņu par medaļām.

Otrajā posmā, kas sāksies šā gada 21. janvārī, bet noslēgsies 10. martā, katra no deviņām spēcīgākajām komandām aizvadīs pa divām spēlēm (pa vienai viesos un mājās) ar citu apakšgrupu komandām, tādējādi ņemot līdzi pirmajā posmā kopā kvalificējušos komandu savstarpējās spēlēs izcīnītos rezultātus un punktus un noskaidrojot godalgoto vietu ieguvējus.

---

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija