Aizvadītajā svētdienā Salaspils sporta nama zālē risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētā un Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstītā bezmaksas Rīgas Ziemassvētku kausa izcīņa telpu futbolā meitenēm, kur 24 dalībnieču konkurencē triumfēja RFS 1 komanda.

Atbilstoši RFF iepriekš veiktajai izlozei visas 24 vienības tika sadalītas trijās apakšgrupās pa astoņām vienībām katrā, kur paralēli uz trim parketa laukumiem aizvadīja viena riņķa turnīru, ceturtdaļfinālam kvalificējoties katras grupas divām labākajām vienībām, kā arī divām no trim labākajām trešo vietu ieguvējām.

A apakšgrupā uz pārējo konkurentu fona vislabāk sevi apliecināja Friends un Rēzeknes BJSS, kuras pieveica visas pārējās sāncenses, bet savā starpā cīnījās neizšķirti 0:0, tādējādi katra savācot pa 19 punktiem. Jāpiebilst, ka Friends kļuva par vienīgo komandu, kas priekšsacīkšu etapā ne reizi neielaida bumbu savos vārtos, uzrādot izcilu gūto un zaudēto vārtu attiecību (20:0). Tāpat ceturtdaļfinālam kvalificējās trešajā pozīcijā finišējušā Riga United (13).

B grupā toni noteica nākamā čempione RFS 1 (19), punktus zaudējot tikai cīņā pret ceturtajā pozīcijā palikušo FK Olaine (0:0), bet pārējās ceļazīmes uz izslēgšanas mačiem nopelnīja Dinamo Rīga 2 (14) un FK Liepāja (12).

Visbeidzot, C apakšgrupā visvairāk punktus – pa 16 - savāca SK Imanta un Dinamo Rīga 1. Tā kā savstarpējā mačā pārāka bija Dinamo Rīga 1 (1:0), pēdējā ieguva nomināli pirmo vietu tabulā, savukārt trešās pozīcijas īpašniece AFA Olaine iekrāja 12 punktus – tieši tikpat, cik šīs pašas vietas ieguvēja B grupā FK Liepāja. Pateicoties labākai vārtu attiecībai visās spēlēs (+14 pret +4), ceļazīmi dalībai izslēgšanas mačos nopelnīja liepājnieces.

Ceturtdaļfināla gaitā pārliecinošus panākumus kaldināja abas nākamās finālistes, RFS 1 un Rēzeknes BJSS, pārspējot attiecīgi Riga United (4:0) un SK Imanta (3:0). Tāpat pusfinālam kvalificējās Friends, pieveicot FK Liepāja (2:1), kā arī Dinamo Rīga 2, kas īstā derbijā uzveica sava kluba pirmo komandu ar 1:0.

Pusfināla kārtā RFS 1 neatstāja ne mazākās cerības Dinamo Rīga 2 meitenēm, atstājot tās uz nulles (5:0), savukārt Rēzeknes BJSS pēc bezvārtu neizšķirta pamatlaikā pēcspēles sitienu sērijā ar 3:1 sarūgtināja Friends.

Izšķirošajā zelta godalgu duelī RFS 1 guva virsroku pār rēzeknietēm (5:1), kamēr Friends spraigā cīniņā pieveica Dinamo Rīga 2 vienību ar 3:2, iegūstot bronzas godalgas.

Apbalvošanas ceremonijā ar vērtīgām piemiņas balvām tika sveiktas ne tikai trīs labāko komandu dalībnieces, bet gan pilnīgi visas dalībnieces, saņemot dāvanas no turnīra atbalstītājiem BELLA un Perwoll. Turnīra organizatoru vērtējumā tika noteiktas un sveiktas arī 12 sacensību vērtīgākās futbolistes – Olga Ševcova, Elīza Spruntule un Anna Krūmiņa (visas - RFS 1), Ligita Tumāne un Kristiāna Rancāne (abas - Rēzeknes BJSS), Anastasija Ročāne un Sandra Voitāne (abas - Friends), kā arī Ieva Krasnova (Dinamo Rīga 2), Karlīna Miksone (FK Liepāja), Virgīnija Vītola (Riga United), Evelīna Sendija Čubare (Dinamo Rīga 1) un Una Jēgere (SK Imanta).

Labāko treneru nominācijā apbalvojumus izpelnījās Karīna Šakurova (RFS) un Olga Prokopina (Rēzeknes BJSS), tāpat ar piemiņas balvām tika sveikti turnīru apkalpojušie tiesneši.

Kā vēstīts, turnīra uzdevums bija palīdzēt tā dalībniecēm sagatavoties ziemas sezonai un jo īpaši Latvijas meiteņu telpu futbola čempionātam, veicināt komunikāciju starp meiteņu klubiem, kā arī stiprāko meiteņu komandu un labāko spēlētāju noteikšana.

Pērn notikušajās sacensībās 14 komandu un 150 dalībnieču konkurencē pirmās divas vietas izcīnīja RFS vienības, savukārt trešajā pozīcijā ierindojās Rēzeknes BJSS/SK Progress.

---

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija