FK Priekuļi jaunās futbolistes pagājušajā nedēļā apciemoja Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētais gada trešais sieviešu futbola attīstības brauciens, kas notiek kampaņas #WePlayStrong paspārnē.

Pie 15 FK Priekuļi jaunajām futbolistēm vecumā no 10 līdz 16 gadiem ciemojās LFF sieviešu futbola attīstības speciālists Jevgēnijs Gedertsons un Latvijas nacionālās sieviešu futbola izlases aizsardze, sieviešu futbola vēstnese Anastasija Ročāne.

Ciemošanās ietvaros Priekuļu vidusskolā notika atklātais paraugtreniņš, kā arī jautājumu-atbilžu un autogrāfu sesija ar Anastiju Ročāni. Jaunās futbolistes tika pie piemiņas veltēm no LFF, bet kluba rīcībā nonāca LFF dāvanu komplekts ikdienas treniņu atvieglošanai.

FK Priekuļi prezidents Andrejs Ivanovs apstiprināja, ka Priekuļos saredz potenciālu sieviešu un meiteņu futbola attīstībai. Pašreizējais FK Priekuļi treneris Aivars Krickis klubā uzsāka darboties pirms vairākiem gadiem, bet viņa vadītā komanda pārsvarā piedalās Latvijas meiteņu telpu futbola čempionātā, kurā sacentīsies arī gaidāmajā sezonā, kad startēs 2. divīzijas turnīrā. Ikdienā meiteņu komandu trenēt palīdz arī bijusi Skonto kluba spēlētāja Džeina Eglīte.

Līdzīgi sieviešu futbola attīstības braucieni iepriekšējos gados notikuši arī Rīgā, Olainē, Balvos, Liepājā, Iecavā, Tukumā, Piņķos, Ventspilī, Talsos, Siguldā, Jelgavā un Ugālē. Šogad braucieni norisinājās starptautiskās sieviešu un meiteņu futbola popularizēšanas kampaņas #WePlayStrong ietvaros, bet pirmie galamērķi šogad bija Ludza un Gulbene, kā arī Rīgā tika organizēts īpašs #WePlayStrong meiteņu futbola festivāls.

Informācija par sieviešu un meiteņu futbola iespējām Latvijā atrodama mājaslapā www.sieviesufutbols.lv.