Nākamā gada 2. februārī ar 2006. un 2008. gadā dzimušo bērnu vecuma grupas sacensībām Rīgas 15. vidusskolas sporta hallē, Visvalža ielā 9, tiks dots starts bērnu un jauniešu futbola turnīram "Rīgas kauss futbolā telpās 2005.-2009. dz.g. zēniem", kas risināsies jau piekto gadu pēc kārtas, bet pirmo reizi notiks bez dalības maksas.

Sacensībās atļauts pieteikties attiecīgajā gadā dzimušajiem un jaunākiem futbolistiem, kuriem izdota Latvijas Futbola federācijas (LFF) licence. Komandas kopējā pieteikumā, kā arī protokolā uz katru konkrēto maču drīkst būt ne vairāk par 12 spēlētājiem.

Izspēles formāts būs atkarīgs no dalībnieču skaita – ja katra konkrētā vecuma dalībnieku pulkā būs astoņas un vairāk vienības, tās tiks sadalītas divās apakšgrupās pa vismaz četrām komandām katrā, divām labākajām dalībniecēm kvalificējoties finālam. Ja dalībnieču skaits būs mazāks, uzvarētājs tiks noskaidrots pēc viena apļa turnīra.

Pēc 2. februāra grupu turnīra stadijas 2006. un 2008. gadā dzimušajiem spēlētājiem divas nedēļas vēlāk – 16. februārī – spēkus samēros 2007. un 2009. gada vecuma grupas futbolisti, bet 2. martā laukumā posīsies 2005. gada pārstāvji. Finālspēles nepieciešamības gadījumā plānotas 2. un 9. martā arīdzan Rīgas 15, vidusskolas sporta hallē.

Visu vecuma grupu uzvarētāji kvalificēsies LFF organizētajām finālsacensībām futbolā telpās, kur spēkosies ar labākajām pārējo piecu valsts reģionu pārstāvēm laika periodā no 2019. gada 11. līdz 15. martam.

Sacensību spēles notiks pēc pielāgotiem futbola telpās spēles noteikumiem. Mači risināsies ar 4. izmēra futbola bumbām, kas pielāgotas telpām, vienas spēles ilgums plānots 2x10 minūtes t.s. "netīrā" laika. Ar visām pārējām izmaiņām iespējams iepazīties sacensību nolikumā.

Turnīra trīs labākās komandas, kā arī vērtīgākie individuālajās nominācijās (labākais spēlētājs, vārtsargs, komandas pārstāvis, rezultatīvākais spēlētājs) saņems apbalvojumus no organizatoriem, bet pārējie dalībnieki – piemiņas balvas.

Komandu pieteikumi elektroniski jāsūta līdz 2019. gada 15. janvārim uz turnīra direktora e-pastu eduards.borisevics@fta.lv. Turnīra reglaments un pieteikuma forma atrodami ŠEIT.

Sacensības organizē Rīgas Futbola federācija (RFF) ar LFF finansiālu atbalstu sacensību apbalvojumu nodrošināšanā, kamēr pārējās izmaksas – laukuma īri, tiesnešu un tehniskā personāla apmaksu u.c. – sedz Latvijas Telpu futbola asociācija (LTFA).

Turnīra uzdevumi ir nodrošināt Rīgas reģiona bērnu un jaunatnes futbola klubus ar iespēju startēt bezmaksas sacensībās ziemas periodā, noteikt spēcīgāko Latvijas galvaspilsētas bērnu un jaunatnes klubu futbolā telpās, kas pārstāvēs Rīgas reģionu Latvijas finālsacensībās, kā arī noteikt sacensību labākos futbolistus.

Kā ziņots, pērnā gada sacensībās 2005., 2006. un 2008. gada vecuma grupu turnīros triumfēja SK Super Nova audzēkņi, starp 2004. gadā dzimušajiem futbolistiem uzvaras laurus plūca JDFS Alberts, bet 2007. gada spēlētāju sacensībās triumfēja FK Baltika.

---

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija