Par SynotTip Virslīgas 2018. gada sezonas oktobra/novembra labāko spēlētāju žurnālistu un līdzjutēju balsojumā pārliecinoši atzīts Riga FC vārtsargs Roberts Ozols, savukārt Latvijas Futbola federācijas (LFF) Treneru padomes vērtējumā mēneša labākā trenera balvu saņem arīdzan Rīgas kluba pārstāvis - galvenais treneris Viktors Skripņiks.

LFF Treneru padome un biedrība Latvijas Futbola Virslīga aizvadītajā nedēļā izvirzīja piecus kandidātus Virslīgas oktobra/novembra labākā spēlētāja balvai. Starp tiem bija Anastasijs Mordatenko, Amansiu Fortešs (abi - FK Ventspils), Darko Lemajičs, Roberts Ozols (abi - Riga FC) un Mārtiņš Ķigurs (FK Liepāja/Mogo). Žurnālistu un līdzjutēju balsojumam noslēdzoties, kļuva zināms, ka labākā spēlētāja titulu pārliecinoši iegūst Roberts Ozols, kurš šo balvu ieguva arī par sniegumu augusta mēnesī.

Kā zināms, Ozola pārstāvētā Riga FC sezonas izskaņā triumfēja abos galvenajos Latvijas futbola klubu turnīros - Latvijas kausa izcīņā un Virslīgā. Latvijas čempionāta ietvaros Rīgas klubs oktobri iesāka ar saspringtu uzvaru pār FK Metta/Latvijas Universitāte (2:1), kam sekoja nacionālo izlašu spēļu cikla pauze. Pēc tās rīdzinieki droši ar 2:0 tika galā ar FK Jelgava, kam savukārt sekoja Latvijas kausa finālcīņa pret FK Ventspils. Rīdzinieki šajā spēlē triumfēja vien pēcspēles 11 metru sitienu sērijā un, kā zināms, tieši pateicoties Ozola meistarībai, rīdziniekiem izdevās sitienu sērijā atspēlēties no negatīva rezultāta un uzvarēt. Interesanti, ka vien dažas dienas vēlāk abas komandas tikās jau Virslīgas ietvaros, kas varēja kļūt par Riga FC triumfa maču arī Virslīgā. Spēle gan noslēdzās ar 0:0 (jāpiebilst, ka spēles laikā Ozols atvairīja Forteša izpildīto 11 metru soda sitienu), čempionu kronēšanu atliekot par nedēļu.

Pārsteigumi izpalika un Riga FC viesos ar 3:1 uzveica Valmiera Glass ViA, līdz ar to pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfējot Virslīgā. Lai arī pēdējā sezonas spēle tika aizvadīta bez sportiskās intrigas, aizraujošais un simboliskais duelis pret pērnās sezonas čempioni Spartaks Jūrmala noslēdzās ar rezultatīvu neizšķirtu 4:4, kas, kā noprotams, bija Ozola sezonas neveiksmīgākā spēle, taču iegūtās trofejas un stabilais sniegums visas sezonas garumā atstāja lielāku iespaidu kā pēdējais mačs, kam par pamatu uzskatāms arī iegūtais labākā spēlētāja tituls oktobra/novembra prosmā. Tāpat ne mazāks nopelns minams pieredzējušā speciālista Viktora Skripņika darbam, kurš pamatoti atzīts par čempionāta noslēdzošo divu mēnešu cikla labāko treneri.

Atgādinām, ka mēneša labākā futbolista balvas kandidātus izvirza LFF Treneru padome un Latvijas Futbola Virslīga, kam seko Latvijas sporta žurnālistu un līdzjutēju balsojums Facebook un Instagram, savukārt labākā trenera noteikšana ir LFF Treneru padomes kompetencē.

Plašāka informācija par balsojumu ŠEIT.

---

Informāciju sagatavoja:
SynotTip Virslīga