Latvijas U-21 izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs pēc pašmāju futbola sezonas noslēguma atskatījās uz U-21 izlases aizvadīto kvalifikācijas ciklu, kā arī novērtēja konkrēto jauno futbolistu individuālo sniegumu un progresu. Eiropas čempionāta kvalifikācijā grupā ar Nīderlandes, Anglijas, Skotijas, Ukrainas un Andoras vienaudžiem mūsu U-21 izlase noslēdza 5. vietā.

Daiņa Kazakeviča kopējais vērtējums par EURO 2019 kvalifkāciju:

"Kvalifikācijas ciklā kopumā mums bija trīs mērķi un uzdevumi. Pirmais - gatavot spēlētājus nacionālajai izlasei! Šajā periodā dažādu apstākļu dēļ liels daudzums U-21 vecuma futbolistu debitēja arī valstsvienībā. Domāju, ka līdz ar to šis cikls bija arī mazliet sarežģīts, jo ik pa laikam kustība starp nacionālo un U-21 izlasi bija diezgan lielam spēlētāju lokam. Šeit var norādīt, piemēram, uz Ņikitu Koļesovu, Vladislavu Fjodorovu, Raivi Andri Jurkovski un Robertu Uldriķi. Šajā ziņā tas ir vērtējams pozitīvi, jo ar darbu klubos un pieredzi U-21 izlasē starptautiskās spēlēs mēs šos futbolistus gatavojam nacionālajai izlasei. Manuprāt, pēc šī cikla noslēguma vairāki U-21 spēlētāji viennozīmīgi būs spējīgi papildināt valstsvienības rindas.

Otrais uzdevums, ko mums neizdevās izcīnīt šādā apakšgrupā, bija divas uzvaras pār pastarīšiem - Andoras izlasi, kas bija vienīgā komanda, par kur pēc spēku samēra bijām spēcīgāki. Diemžēl šis posms jāvērtē ar negatīvu zīmi, jo divās spēlēs pret Andoru nespējām gūt vārtus. 0:0 pret šādu komandu viennozīmīgi ir neveiksmīgs rezultāts. Šajā ziņā var minēt to, ka mums šajās spēlēs neizdevās atrast atslēgas vārtu gūšanai. Tas ir bēdīgi, un mēs viennozīmīgi to varam atzīmēt ar mīnusa zīmi, neņemot vērā, ka arī pašai Andorai nebija īpaši izredzes gūt vārtus. Mūsu pienākums bija uzvarēt abās spēlēs.

Trešais sportiskais uzdevums tik spēcīgā kompānijā kā Nīderlandes, Anglijas, Skotijas un Ukrainas izlases bija nospēlēt ar viņiem cienīgi, parādīt atbilstošu kvalitatīvu sniegumu. Ja jāvērtē kopumā mačus pret šīm komandām, septiņās no astoņām spēlēm mēs bijām organizēti, spēlējām gudri taktiski, centāmies izmantot savas spēcīgās puses un, ņemot vērā pretinieku līmeni, ne spēles, ne rezultāta ziņā nevar teikt, ka mēs izgāzāmies vai neizdarījām tuvu maksimumam to, ko bijām spējīgi izdarīt. Mums nācās spēlēt pret futbolistiem, kas spēlē Eiropas top līgās, kā arī Čempionu līgas un Eiropas līgas grupu turnīru komandās. Savukārt mums pašiem bieži vien bija situācija, ka puse sastāva spēlē Latvijas Virslīgas dublieru čempionātā. Tie cilvēki, kas skatās profesionāli uz futbolu, saprot šo starpību starp spēlētāju līmeņiem.

Vienlaikus es gribētu paslavēt mūsu puišus par atbildīgu attieksmi un gatavošanos U-21 izlases spēlēm, kā arī par to, ka viņi aizvadītajā ciklā centās parādīt maksimāli kvalitatīvu sniegumu, darbojoties ar bumbu. Puiši centās un parādīja arī ļoti organizētu spēli, darbojoties bez bumbas. Domāju, ka šis cikls bija liela skola gan spēlētājiem, gan treneru korpusam. Vienīgā izņēmuma spēle mums bija Nīderlandē, kur rezultāts bija 0:3 tāpat kā Latvijā, taču tur spēle mums galīgi nevedās. Pret Nīderlandi mājās un izbraukumā - tās bija divas dažādas spēles.”

Audio intervija ar Daini Kazakeviču (ierakstīta 16. novembrī)

2019. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra 4. apakšgrupas kopvērtējums

Komandas

Spēles

Uzv.

Neiz.

Zaud.

G.V.

Z.V.

+/-

Punkti

ANGLIJA

10

8

2

0

23

4

+19

26

NĪDERLANDE

10

5

3

2

21

6

+15

18

UKRAINA

10

5

2

3

18

12

+6

17

SKOTIJA

10

4

2

4

13

13

0

14

LATVIJA

10

0

4

6

5

18

-13

4

ANDORA

10

0

3

7

1

28

-27

3

Ar visu spēļu rezultātiem un protokoliem iespējams iepazīties UEFA.com mājaslapā.

2021. gada UEFA Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīra apakšgrupu izloze paredzēta 11. decembrī UEFA galvenajā mītnē Šveices pilsētā Nionā.