Otrdien, 6. novembrī, sabiedrībai prezentēta grāmata Super Marians, kas ir izcilā futbolista Mariana Pahara autobiogrāfija.

Grāmata, kuru veidojis Askolds Uldriķis sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) un futbola skolu Metta, sākot no šīs nedēļas, būs nopērkama Jāņa Rozes un Zvaigzne ABC grāmatnīcās.

Pahars grāmatā atklāti stāsta par karjerā piedzīvoto un pārdzīvoto, par spožiem panākumiem un sarūgtinošiem zaudējumiem, par skaistiem mirkļiem un skandaloziem atgadījumiem. Viņš atklāj profesionālā futbolista ikdienu un lielā futbola aizkulises.

Pahars septiņarpus sezonas pārstāvēja Anglijas klubu Southampton un spoži spēlēja Anglijas premjerlīgā, kur guva 42 vārtus 129 spēlēs. 2001./2002. gada sezonā viņš iekļuva Anglijas premjerlīgas Top10 rezultatīvāko spēlētāju skaitā. Latvijas izlasē Pahars aizvadījis 75 spēles un guvis 15 vārtus. Trīs reizes – 1999., 2000. un 2001. gadā – viņš tika atzīts par Latvijas gada labāko futbolistu.

Pēc futbolista karjeras beigām Pahars strādāja par galveno treneri klubā Skonto FC, Latvijas U-21 izlasē un Latvijas nacionālajā izlasē. Patlaban viņš strādā par FK Jelgava galveno treneri.

Grāmatas autors ir Askolds Uldriķis, kurš 17 gadus ir strādājis par sporta žurnālistu laikrakstos Sports un Neatkarīgā Rīta Avīze, kā arī žurnālā Sporta Avīze.

Latvijas Futbola federācija ar Pahara autobiogrāfiju uzsāk grāmatu ciklu Latvijas futbola personība.