Svētdien, 14. oktobrī, Daugavas stadionā Liepājā notiks Latvijas sieviešu futbola sezonas noslēdzošā spēle – Latvijas kausa fināls starp FK Liepāja un Rīgas Futbola skola komandām. Mača sākums plkst. 14:00.

Šī būs pirmā reize vēsturē, kad Latvijas kausa izcīņas fināls sievietēm notiks Liepājā un arīdzan ārpus Rīgas. Mačs tiešraidē būs vērojams Sportacentrs.com pārraidē.

Rīgas Futbola skola ir pašreizējā valsts čempiones un kausa trofejas īpašniece. Kausa izcīņas sacensībās komanda uzvarējusi visās četrās iepriekšējās sezonās. Savukārt FK Liepāja ir pēdējo gadu valsts vicečempione un sīvākā rīdzinieču konkurente.

2018. gada sezonas turnīra ievadā notika priekšsacīkšu posms, kurā sešas Sieviešu futbola 1. līgas komandas pēc izlozes rezultātiem savā starpā noskaidroja trīs pirmās kārtas ceļazīmju ieguvējas. Tur tām pretim stājās trīs 1. līgas komandas, kas pēc izlozes rezultātiem automātiski bija nodrošinājušas vietu pirmajā kārtā, bet vēl vienā pirmās kārtas pārī savā starpā tikās vēl divas 1. līgas vienības, kas bija savestas kopā ar izlozes palīdzību. Četras pirmo kārtu pārvarējušās komandas kvalificējās ceturtdaļfinālam, kur tās gaidīja tikšanās ar Sieviešu futbola līgas (SFL) pārstāvēm.

Interesanti, ka turnīra ietvaros FK Liepāja šī būs jau trešā tikšanās ar galvaspilsētas kluba pārstāvēm, jo gan ceturtdaļfinālā, gan pusfinālā tika apspēlētas Sieviešu futbola 1. līgā spēlējošās Rīgas Futbola skolas vienības – attiecīgi ar 6:0 pret otro un 2:0 pret pirmo komandu. Piecus no komandas astoņiem vārtiem guvusi Karlīna Miksone. Tikmēr rīdzinieces ceturtdaļfinālā ar 4:0 pārspēja 1. līgas čempiones no FS Metta, bet pusfinālā ar 7:0 apspēlēja Riga United FC Ladies futbolistes. Piecus no šiem vārtiem guvusi Sandra Voitāne.

Latvijas kausa izcīņa sieviešu komandām tika ieviesta 2014. gadā, kad sacensībās piedalījās sešas komandas, un gadu gaitā turnīrs spējis izplesties līdz 15 vienībām, apvienojot abu Latvijas sieviešu futbola līgu futbolistes kopīgās izslēgšanas spēļu sacensībās. Turnīra pirmās sezonas finālā Rīgas Futbola skola ar 5:1 uzvarēja FK Liepāja/LSSS komandu, liekot pamatus savai turpmākajai dominancei šajās sacensībās. Arī pēc gada finālā spēkiem mērojās tās pašas komandas, un arī rezultāts bija identisks – 5:1. Pārsteigumu 2016. gadā sagādāja Rēzeknes BJSS/VRS Optimists-R vienība, pusfinālā apspēlējot liepājnieces ar 4:2 un pirmoreiz sasniedzot finālu, kur rīdzinieču pārākums tika atzīts pārliecinoši – 0:8. Pērn finālā tika atjaunota Rīgas un Liepājas komandu tikšanās tradīcija. Sākotnēji izšķirošo spēli pirmoreiz bija plānots rīkot ārpus Rīgas, tomēr iecere spēlei notikt Iecavā neīstenojās. Vēlāk jau novembrī Skonto hallē Rīgā finālistes parūpējās par aizraujošu cīņu, kurā Rīgas Futbola skola triumfēja ar 4:2.

Latvijas kausa finālspēlēs līdz šim Rīgas Futbola skolas sastāvā vairāk par vieniem vārtiem guvušas piecas dažādas spēlētājas – Renāte Fedotova (6), Kristīne Giržda (4), Elīza Spruntule (3), Sandra Voitāne (3) un Anastasija Ročāne (2). FK Liepāja sastāvā šādi izcēlusies vienīgi Guna Ozola (2).

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.