Par Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola Turnīru asociācijas (FTA) organizētā Rīgas futbola čempionāta Elites (Latvijas 2. līgas Rīgas reģiona sacensības) līgas bronzas godalgu ieguvēju aizvadītajā nedēļā kļuva FK Salaspils/SK Kengaroos, kamēr FC BetLanes čempionāta titulam pievienoja arī Latvijas galvaspilsētas kausa izcīņas trofeju.

FK Salaspils/SK Kengaroos futbolistiem trešās vietas izcīnīšanai iepriekšējās nedēļas vidū bija obligāti nepieciešama uzvara cīņā ar jau sudraba godalgas garantējušo Ghetto FC/Gvatar. Jebkāda citāda scenārija gadījumā bronzas medaļas iegūtu FK Jūrnieks, kas pirms šī dueļa tabulā atradās divus punktus priekšā salaspiliešiem.

Līdz ar trāpīgiem Vladislava Hribana, Filipa Pavlova un Artjoma Kozlovska vārtu guvumiem FK Salaspils/SK Kengaroos spraigā cīniņā kaldināja panākumu ar rezultātu 3:2, tādējādi nodrošinot godpilno trešo vietu Rīgas čempionātā.

Kā iepriekš vēstīts, zelta medaļas priekšlaikus bija garantējusi FC BetLanes, uzreiz aiz vadošā trijnieka tabulā palika FK Jūrnieks, bet kā piektā spēcīgākā vienība turnīru pabeidza Monarhs/Flaminko, kas savā noslēdzošajā spēlē ar 1:3 piekāpās pozīciju zemāk finišējušajai FK Progress.

Septītajā vietā čempionātu pabeidza Ogres NSC, sacensības noslēdzot ar tehnisko uzvaru (3:0) pār vienu vietu tālāk kopvērtējumā atrodošos Albatroz SC (pēdējā nespēja nokomplektēt sastāvu šim mačam). Savukārt beidzamajās kopvērtējuma pozīcijās finišēja attiecīgi FK Rīnūži/Grifs AG un SK Upesciems – divas vienības, kurām vienīgajām visu sacensību gaitā neizdevās pārsniegt desmit punktu barjeru.

Rīgas čempionāta rezultatīvāko futbolistu sarakstā pirmo vietu saglabāja Ričards Jirgensons (FK Jūrnieks), kuram 24 trāpīgi raidījumi, savukārt par trīs vārtu tiesu atpalika FC BetLanes pārstāvis Vitālijs Ziļs (21). Kā rezultatīvākā vienība sacensības pabeidza FK Jūrnieks ar vidēji mačā gūtiem 3,6 vārtiem, savukārt Fair-Play nominācijā nepārspēti palika FC BetLanes futbolisti, kuru rēķinā 24 brīdinājumi un neviens noraidījums.

Tikmēr Rīgas kausa izcīņā iepriekšējā nedēļas nogalē noskaidrojās šīs sezonas uzvarētāja – par to līdzīgi kā Latvijas galvaspilsētas regulārajā čempionātā kļuva FC BetLanes. Pusfināla cīniņā FC BetLanes ar rezultātu 5:1 sagrāva Monarhs/Flaminko, bet 22. septembrī notikušajā finālā to gaidīja spēkošanās pret FK Jūrnieks vienību.

Izšķirošais zelta duelis sākās ar FC BetLanes futbolista Alekseja Koļesņikova simbolisku sākuma piespēli savam dēlam, tādā veidā pieredzējušajam spēlētājam, kurš pēdējos gados pārstāvēja gan FC BetLanes, gan FK Jūrnieks vienības, sakot ardievas futbolista gaitām FK Jūrnieks stadionā, kur pirms daudziem gadiem viņš sāka spēlētāja karjeru.

Fināla duelis klātesošajiem skatītājiem intrigas ziņā nelika vilties. Pirmo puslaiku, pateicoties Andreja Panasjuka rezultatīvajam raidījumam un Adrija Mendeza fantastiskajam tālsitienam, ar kuru viņš negaidīti pārspēja pretinieku vārtsargu, savā labā ar rezultātu 2:0 noslēdza FK Jūrnieks. Turklāt jūrniekiem bija teicamas iespējas arī vēl vairāk palielināt savu pārsvaru. Pēc pārtraukuma FC BetLanes futbolistiem izdevās lauzt cīņas gaitu. Mača 74. minūtē Vitālijs Ziļs realizēja 11 metru soda sitienu, savukārt pamatlaika priekšpēdējā minūtē Ruslans Ahmetovs pēc skaista sitiena ar galvu panāca arī izlīdzinājumu.

Pēcspēles sitienu sērijā aukstasinīgāki izrādījās FC BetLanes futbolisti (2:0), tādējādi pievienojot Rīgas čempiones titulam arī kausa trofeju.