Latvijas nacionālās sieviešu futbola izlases galvenais treneris Didzis Matīss paziņojis valstsvienības kandidātu sarakstu septembra sākumā Tallinā paredzētajām Baltijas kausa izcīņas spēlēm. Pašreizējās trofejas īpašnieces cīņā par trofeju 1. septembrī tiksies ar Lietuvu, bet 2. septembrī paredzēta spēle pret mājiniecēm Igauniju. Kopā ar nacionālo sieviešu futbola izlasi uz Baltijas kausa izcīņu dosies arī Latvijas WU-15 meiteņu futbola izlase.

“Mūsu mērķis Baltijas kausā būs uzvara! Līdz tam mums ir nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību spēlētāju fiziskajai formai, jo daļai meiteņu tikko noslēdzās UEFA Sieviešu čempionu līgas spēles. Attiecīgi šobrīd strādājam ciešā saiknē ar mūsu klubiem, palīdzam veidot fiziskās sagatavotības programmu meitenēm, lai pirms ierašanās valstsvienības nometnē spēlētāju gatavība būtu iespējami līdzsvarota. Šajā jautājumā mums palīdz arī valstsvienības oficiālo personu štābam pieaicinātā fiziskās sagatavotības trenere Ludmila Olijare,” aktuālo situāciju valstsvienības fiziskās gatavības jomā iezīmēja Didzis Matīss.

“Čempionu līgas spēlēs laukumā izcēlās Rīgas Futbola skolas līderes. Bija redzams, ka komandas spēle balstījām uz viņām, savukārt pārējām futbolistēm vēl ir nepieciešams pielikt savā izaugsmē. Tomēr turnīra spēles vienlaikus parādīja arī vairākas pozitīvas lietas,” redzēto UEFA Sieviešu čempionu līgas kvalifikācijā komentēja valstsvienības galvenais treneris.

“Ja runājam par mūsu pretiniecēm, tad ir zināms, ka Igaunijas izlasi šogad pārņēmis jauns galvenais treneris – somu speciālists Jarmo Matikainens. Mūsu ziemeļu kaimiņienes jaunā trenera vadībā aizvadījušas pārbaudes spēles pret Somijas klubiem, kā arī divas reizes tikušās ar Maltas valstsvienību. Tikmēr Lietuvas izlases pamatkodolu tradicionāli veido Gintra Universitetas futbolistes. Arī šis klubs tikko spēlēja Čempionu līgas kvalifikācijā, lai gan tajā vadošajās lomās bija ārzemju futbolistes,” īsumā mūsu pretinieces raksturoja Didzis Matīss.

“Es personīgi uzskatu, ka esam šobrīd spēcīgākie starp trijām Baltijas valstīm. Protams, tas vēl būs jāpierāda Tallinā. Mūsu komandai jāiet pakāpeniski uz priekšu savā attīstībā! Diemžēl gaidāmajā nometnē joprojām mūsu sastāvā pietrūks Renāte Fedotova. Tikmēr arī šajā nometnē piesaistījām jaunu spēlētāju – Diānu Skribinu, kurai šī ir debija valstsvienības kandidātu lokā. Man patika Diānas sniegums gan Baltijas kausa izcīņā meitenēm, gan arī sava pārstāvētā kluba rindās, kur viņa ir viena no BFC Daugavpils līderēm, tāpēc viņa arī izpelnījās izsaukumu uz nacionālo izlasi,” sastāva komplektēšanas procesu iezīmēja galvenais treneris.

Latvijas izlase vienkopus satiksies otrdien, 28. janvārī, NSB Arkādija telpās, kur plkst. 12:00 paredzēts arī pirmais kopīgais treniņš. Tās pašas dienas vakarā plkst. 19:00 valstsvienība trenēsies Rīgas Futbola skolas treniņu laukumā, Stāmerienes ielā 8, Rīgā. Divi treniņi komandai paredzēti arī 29. augustā, bet uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu mūsu delegācija dosies 30. augusta pēcpusdienā. Oficiālais pirmsspēles treniņš Tallinā 31. augustā paredzēts plkst. 11:00. Šajā dienā ar spēli starp Igaunijas un Lietuvas futbolistēm vienlaikus arī startēs Baltijas kauss.

2018. gada Baltijas kauss sieviešu nacionālajām izlasēm

Piektdiena, 31. augusts
plkst. 17:00 IGAUNIJA – LIETUVA (TNTK stadions, Tallina)

Sestdiena, 1. septembris
plkst. 16:00 LIETUVA – LATVIJA (TNTK stadions, Tallina)

Svētdiena, 2. septembris
plkst. 16:00 IGAUNIJA – LATVIJA (TNTK stadions, Tallina)

Latvijas sieviešu futbola valstsvienības kandidātes

 

Vārds

Uzvārds

Pozīcija

Klubs

MARIJA

IBRAGIMOVA

Vārtsardze

pašlaik bez kluba

SOFIJA

ŅESTEROVA

Vārtsardze

Rīgas Futbola skola

LIGITA

TUMĀNE

Aizsardze

Rēzeknes BJSS/Progress

ANNA

PROPOŠINA

Aizsardze

FK Liepāja

ANNA

KRŪMIŅA

Aizsardze

Rīgas Futbola skola

ELĪZA

SPRUNTULE

Aizsardze

Rīgas Futbola skola

ANASTASIJA

ROČĀNE

Aizsardze

Rīgas Futbola skola

LAURA

SONDORE

Aizsardze

FS Metta

ANASTASIJA

ČEMIRTĀNE

Pussardze

Rīgas Futbola skola

OLGA

ŠEVCOVA

Pussardze

Rīgas Futbola skola

OLGA

MATĪSA

Pussardze

Rīgas Futbola skola

KARLĪNA

MIKSONE

Pussardze

FK Liepāja / FK Nīca

DIĀNA

SKRIBINA

Pussardze

BFC Daugavpils

VIKTORIJA

ZAIČIKOVA

Pussardze

Rīgas Futbola skola

KRISTĪNE

GIRŽDA

Pussardze

Rīgas Futbola skola

SANDRA

VOITĀNE

Pussardze

Rīgas Futbola skola

ANASTASIJA

FJODOROVA

Pussardze

FS Metta

TATJANA

BALIČEVA

Pussardze

Riga United

IEVA

KRASNOVA

Uzbrucēja

Rīgas Futbola skola

PAULA LINDA

LINIŅA

Uzbrucēja

Preiļu BJSS (BFC Daugavpils)

 

Oficiālās personas

DIDZIS MATĪSS – galvenais treneris
KARĪNA ŠAKUROVA – treneris
KRISTAPS DZELME – vārtsargu treneris
LUDMILA OLIJARE – fiziskā sagatavotības treneris
ANNA ANTOŠČENKO – ārsts / fizioterapeits
ARTŪRS DEMIDOVS – ārsts / fizioterapeits
ŅINA TRAVKINA – delegācijas vadītāja
JEVGENIJS GEDERSONS – fotogrāfs / videooperators

Latvijas Futbola federācija (LFF) novēl sieviešu futbola izlasei sekmīgu gaidāmo treniņnometni un veiksmi Baltijas kausa trofejas aizstāvēšanā!