Latvijas kausa izcīņas sievietēm 2018. gada sezonā noskaidroti abi pusfināla pāri, labāko četru komandu pulkā iekļūstot trim Rīgas un vienai Liepājas vienībai.

Noslēdzošajā ceturtdaļfināla spēlē trešdien, 22. augustā, esošā Sieviešu futbola līgas (SFL) čempione un kausa izcīņas trofejas glabātāja Rīgas Futbola skola pretinieku laukumā ar 4:0 (2:0) uzvarēja pašreizējo Sieviešu futbola 1. līgas līderi FS Metta.

Laukuma saimnieces bija ļoti tuvu tam, lai puslaika pārtraukumā dotos pie bezvārtu neizšķirta, tomēr pirmā puslaika kompensācijas laikā Rīgas Futbola skola pamanījās gūt divus vārtus, kad izcēlās Anastasija Ročāne un Viktorija Zaičikova. Arī otrajā puslaikā viesu komandai izdevās īsā brīdī gūt divus vārtus, 73. un 75. minūtē precīzi sitot Sandrai Voitānei.

Pusfinālā Rīgas Futbola skola tiksies ar citu SFL komandu Riga United FC Ladies. Savukārt otrajā pusfināla pārī Sieviešu futbola 1. līgas pārstāve Rīgas Futbola skola-1 mērosies spēkiem ar SFL vicečempionēm no FK Liepāja.

Kā ziņots, turnīra ievadā notika priekšsacīkšu posms, kurā sešas Sieviešu futbola 1. līgas komandas pēc izlozes rezultātiem savā starpā noskaidroja trīs pirmās kārtas ceļazīmju ieguvējas. Tur tām pretim stājās trīs 1. līgas komandas, kas pēc izlozes rezultātiem automātiski bija nodrošinājušas vietu pirmajā kārtā, bet vēl vienā pirmās kārtas pārī savā starpā tikās vēl divas 1. līgas vienības, kas bija savestas kopā ar izlozes palīdzību. Četras pirmo kārtu pārvarējušās komandas kvalificējās ceturtdaļfinālam, kur tās gaidīja tikšanās ar SFL pārstāvēm.

Latvijas kausa izcīņas fināls sievietēm paredzēts 12. oktobrī.

Latvijas kausa izcīņa sievietēm tiek organizēta piekto reizi. Līdz šim allaž galveno trofeju ieguvusi Rīgas Futbola skola, kas pērn finālā ar 4:2 uzvarēja FK Liepāja futbolistes. Liepājnieces līdz turnīra finālam kopumā tikušas trīs reizes, bet vienu reizi to paveica Rēzeknes BJSS.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.