Otrdien, 7. augustā, NSB Arkādija stadionā tika dots starts UEFA Sieviešu čempionu līgas kvalifikācijas posma 7. apakšgrupas sacensībām

Turnīra pirmajā spēlē tikās BIIK Kazygur komanda no Kazahstānas un Akademia Elpides Karditsas futbolistes no Grieķijas. Kā Latvijas Futbola federāciju (LFF) informēja turnīra organizatori, Kazahstānas BIIK-Kazygurt komandas sastāvā ir spēlētājas no ASV, Gruzijas, Kazahstānas un Āfrikas valstīm. Pirms došanās uz Čempionu līgas spēlēm arī Grieķijas komanda pastiprināja komandas sastāvu, parakstot līgumu ar Kolumbijas valstsvienības trijām spēlētājām. Viena no tām T. Ariza Diaza (Tatiana Ariza Diaz – angļu val.) pirmās spēles sākumā raidīja bumbu BIIK-Kazygurt vārtos, taču neilgi pēc tam Kazahstānas komandai izdevās izlīdzināt rezultātu.

Spēles 69. minūtē uz maiņu nākusī BIIK-Kazygurt spēlētāja F. Ikvaputa (Fazila Ikwaput – angļu val.) izvirzīja vadībā Kazahstānas komandu. Lai arī Grieķijas kluba futbolistes mēģināja izlīdzināt rezultātu, līdz reālai vārtu gūšanas iespējai viņas netika, attiecīgi spēle noslēdzās ar rezultātu 2:1 Kazahstānas kluba labā.

Dienas otrajā mačā turnīru uzsāka mājinieces Rīgas Futbola skolas futbolistes, kuras stājās pretim Austrijas vicečempionēm USC Landhaous Austia Wien. Spēles 18. minūtē bumbu mājinieču vārtos raidīja Austrijas kluba spēlētāja M. Bruntalere (Melanie Brunnthaler – angļu val.). Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu viešņu pārsvaru (1:0). Otrā puslaika pirmajā minūtē pēc Rīgas Futbola skolas spēlētāju nesaprašanās viesu komandas rindās pārsvaru dubultoja K. Aufhauzere (Katharina Aufhauser – angļu val.).

Neskatoties uz diviem ielaistajiem vārtiem, Rīgas Futbola skolas komanda rokas nenolaida un 72. minūtē pretuzbrukumā Monta Peciņa laukuma centrā ar galvu izvirzīja bumbu sev priekšā, kur teicami atvērās aizvadītās sezonas Latvijas labākā futboliste Olga Ševcova, gūstot sava kluba labā pirmos vārtus šī gada UEFA Čempionu līgas turnīrā. Tribīnēs sanākušo līdzjutēju iedvesmotas, Rīgas Futbola skolas komanda līdz spēles noslēgumam centās atspēlēties, taču izlīdzināt rezultātu šoreiz neizdevās. Uzvaru ar rezultātu 2:1 izcīnīja Austrijas klubs.

UEFA Sieviešu čempionu līgas kvalifikācijas turnīra spēles Rīgā turpināsies arī 10. un 13. augustā. Ieeja skatītājiem – bez maksas.

Turnīra aktuālajiem jaunumiem un fotoreportāžām iespējams sekot līdzi Rīgas Futbola skolas akadēmijas Facebook.com profilā.