Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) oficiāli paziņojusi, ka Eiropas U-19 telpu futbola čempionāta finālturnīra rīkošanai pretendē divas valstis - Latvija un Gruzija. Galīgais lēmums par jaunizveidotā turnīra izšķirošā posma rīkotāju tiks pieņemta UEFA izpildkomitejas sēdē šī gada 27. septembrī.

Latvijas Futbola federācija (LFF) līdz norādītajam termiņam – šī gada 25. jūlijam – bija iesniegusi UEFA visu nepieciešamo dokumentāciju, tādējādi apliecinot vēlēšanos organizēt turnīru Latvijā. Dokumentācijā tika iekļauts pamatojums turnīra rīkošanai mūsu valstī, prasītā informācija, tostarp, par treniņu hallēm, viesnīcām komandu un oficiālo personu izmitināšanai, kā arī norādīta provizoriskā finālturnīra spēļu norises vieta – Arēna Rīga, kas atbilst uzstādītajiem kritērijiem šāda mēroga finālturnīra rīkošanai.

“Esam ļoti priecīgi, ka UEFA vadība ar prezidentu Aleksandru Čeferinu priekšgalā pēc nesenās vizītes Latvijā ir novērtējusi mūsu vēlēšanos un stratēģisko redzējumu, kā attīstīt futbolu mūsu valstī. Futbola pasaulē tas vairs nav nekāds jaunums, ka telpu futbola segments piedzīvo acīmredzamu izaugsmi gan no popularitātes un atspoguļošanas, gan no tajā iesaistīto jauniešu skaita viedokļa," norāda LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. 

"Arī Latvijā telpu futbols gadu no gada sper attīstības soļus uz priekšu. Eiropas U-19 telpu futbola čempionāta finālturnīra rīkošana palīdzētu sasniegt vienu no svarīgākajiem stratēģiskajiem soļiem – vairot futbolā iesaistīto personu skaitu un interesi par futbolu mūsu valstī kopumā. Tiekot pie iespējas rīkot finālturnīru, vēlamies nodrošināt telpu futbola popularitātes izaugsmi Latvijā, veicināt aktīva dzīvesveida vērtības jauniešu vidū, kā arī pierādīt sevi Eiropas priekšā kā uzticamu rīkotājvalsti!” galvenos mērķus finālturnīra rīkošanā uzsver Edgars Pukinsks. 

Kā jau ziņots, sākot no 2019. gada, Eiropas čempionāts U-19 telpu futbola izlasēm notiks reizi divos gados. Atkarībā no dalībnieku skaita atlases sacensības finālturnīram veidos priekšsacīkšu kārta (2019. gada 21. – 26. janvāris) un pamatturnīra kārta (2019. gada 26. – 31. marts), bet finālturnīrs ar astoņu labāko komandu dalību paredzēts 2019. gada 8. – 14. septembrī.


Latvijas Futbola federācija