Pagājušās nedēļas izskaņā noskaidrojās visi Latvijas kausa izcīņas sievietēm 2018. gada sezonas ceturtdaļfināla pāri.

Aizvadītajos pirmās kārtas mačos spēkiem mērojās četras Sieviešu futbola 1. līgas čempionāta komandas, uzvarētājām kvalificējoties ceturtdaļfinālam un nodrošinot tikšanos ar Sieviešu futbola līgas (SFL) pārstāvēm.

Pirmajā spēlē 1. līgas vicelīderes FS Metta uzņēma priekšpēdējā vietā esošo Rēzeknes novada BJSS komandu, gūstot virsroku ar rezultātu 3:0 (1:0). Pirmajā puslaikā rezultātu atklāja Nelle Treimane, bet cīņas beigu daļā uzvaru mājiniecēm nodrošināja Linda Kazlauska un Fanija Mežecka. FS Metta pēc šī panākuma ceturtdaļfinālā spēkosies ar SFL čempionēm Rīgas Futbola skola

Noslēdzoties pirmās kārtas izspēlei, Olainē tikās 1. līgas pastarītes Rīgas Futbola skola-2 un kopvērtējuma līderes AFA Olaine, negaidīti ar 2:1 (1:1) panākumu svinot rīdziniecēm. Mača piektajā minūtē Rīgas komandu no 11 metru soda sitiena atzīmes vadībā izvirzīja Milana Mazurova, bet pāris minūtes vēlāk neizšķirtu atjaunoja Aija Stivriška. Uzvaras vārtus rīdzinieču labā 56. minūtē guva Anastasija Kivliņa, nodrošinot savai komandai tikšanos ar FK Liepājaturnīra ceturtdaļfinālā.

Pirmā no ceturtdaļfināla spēlēm tiks aizvadīta jau 26. jūnijā plkst. 14:00 NSB Arkādija mākslīgā seguma laukumā Rīgā, kad 1. līgas kopvērtējuma ceturtās vietas īpašniece Rīgas Futbola skola-2 uzņems SFL pastarīti Rēzeknes BJSS/SK Progress.

Kā ziņots, turnīra ievadā notika priekšsacīkšu posms, kurā sešas Sieviešu futbola 1. līgas komandas pēc izlozes rezultātiem savā starpā noskaidroja trīs pirmās kārtas ceļazīmju ieguvējas. Tur tām pretim stājās trīs 1. līgas komandas, kas pēc izlozes rezultātiem automātiski bija nodrošinājušas vietu pirmajā kārtā, bet vēl vienā pirmās kārtas pārī savā starpā tikās vēl divas 1. līgas vienības, kas bija savestas kopā ar izlozes palīdzību. Četras pirmo kārtu pārvarējušās komandas kvalificējušās ceturtdaļfinālam, kur tās gaida tikšanās ar SFL pārstāvēm.

Latvijas kausa izcīņas fināls sievietēm paredzēts 12. oktobrī.

Latvijas kausa izcīņa sievietēm tiek organizēta piekto reizi. Līdz šim allaž galveno trofeju ieguvusi Rīgas Futbola skola, kas pērn finālā ar 4:2 uzvarēja FK Liepāja futbolistes. Liepājnieces līdz turnīra finālam kopumā tikušas trīs reizes, bet vienu reizi to paveica Rēzeknes BJSS.

Turnīrs norisinās sadarbībā ar Latvijas sieviešu futbola patronu Bella. Šo zīmolu pārstāvošā TZMO Latvija kompānija ir Eiropas vadošā higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotāja TZMO SA meitas uzņēmums Latvijā.