Latvijas Futbola federācijas (LFF) Futbola akadēmijas jaunās sezonas otrajā turnīrā, kurā 25. un 26. februārī Olimpiskā sporta centra (OSC) hallē Rīgā sacentās U-14 vecuma grupas (2001. gadā dzimušo) futbolisti, pirmo vietu izcīnīja Rīgas reģiona izlase (vecākais treneris Dmitrijs Kohans).

 LFF Futbola akadēmijas apskats jaunās sezonas ievadā

Rīgas reģiona izlase turnīrā tika pie trim uzvarām, visos mačos savos vārtos neielaižot nevienu bumbu, bet vienīgais zaudējums tika piedzīvots pret Latgales reģiona izlasi (vecākais treneris Andrejs Sipailo), kas izrādījās pārāka ar 2:0. Latgales pārstāvji zaudēja punktus mačos pret Kurzemes reģiona izlasi (0:1) un pret Zemgales futbolistiem (0:0).

Rīgas komanda ar deviņiem punktiem ieņēma kopvērtējuma pirmo vietu, bet otrajā vietā ierindojās Kurzemes izlase (vecākais treneris Igors Kičigins), kas tika pie septiņiem punktiem. Latgales pārstāvji arī ieguva septiņus punktus un ierindojās trešajā pozīcijā. Zemgalieši (vecākais treneris Jānis Čaplinskis) ar tikai vienu zaudējumu un pieciem punktiem bija ceturtie, apsteidzot Vidzemes reģiona izlasi (vecākais treneris Andis Rozītis).

Turnīra simboliskajā izlasē iekļuva pa trim futbolistiem no BFC Daugava (Ivans Dubodelovs, Roberts Magrins un Oļegs Gurevičs; treneris klubā Andrejs Sipailo) un Futbola skolas "Metta" (Rihards Ozoliņš, Robins Ušackis un Aleksandrs Kartišovs; treneris klubā Andrejs Gluščuks). Divi spēlētāji simboliskajā izlasē pārstāv Jelgavas FA (Kristofers Zviņģelis un Roberts Kuligins; treneris klubā Jānis Čaplinskis), bet pa vienam pārstāv Liepājas SSS (Vladislavs Vizins; treneris klubā Dzintars Kazaks), Rīgas Futbola skolu (Dāvids Amdurs; treneris klubā Eduards Štrubo) un Šitika Futbola skolu (Aleksejs Krjukovičs; treneris klubā Dmitrijs Kohans).

Jau vēstījām, ka pirms nedēļas U-15 vecuma grupas (2000. gadā dzimušo) reģionu izlašu turnīrā uzvarēja Latgales komanda.

LFF Futbola akadēmijas sezonas turpināsies ar vasaras posma pasākumiem LFF mācību un treniņu centrā "Staicele".

LFF Futbola akadēmijas 2015. gada sezonas pasākumi

Šogad LFF Futbola akadēmijas pasākumos piedalās 2000., 2001. un 2002. gadā dzimušie talantīgie Latvijas jaunie futbolisti, kurus visas sezonas laikā izraugās reģionu izlašu treneri.

LFF Futbola akadēmijas stratēģiskais mērķis ir vispusīgi attīstīt, motivēt un atbalstīt labākos un talantīgākos pašmāju futbolistus, sagatavojot viņus kā potenciālus spēlētājus Latvijas izlasēm un audzinot viņus kā vispusīgi attīstītas personības. Ar LFF lēmumu tieši Futbola akadēmija šajā un turpmākajos gados tiek virzīta kā viens no prioritārajiem atbildības laukiem LFF darbā. Tā ir kļuvusi par nozīmīgu soli turpmākajā pašmāju spēlētāju sagatavošanā.


Latvijas Futbola federācija

Foto - Latvijas Futbola federācija