Otrdien, 24.februārī, sākās publiskā apspriešana par Ērgļu un Krišjāņa Barona ielu apkārtnē, Rīgā esošās teritorijas sagatavošanu būvdarbiem, kur Latvijas Futbola federācija (LFF) sadarbībā ar Rīgas domi un UEFA plāno pārbūvēt sporta kompleksu ar mērķi 2017.gadā tajā atklāt Latvijas nacionālās futbola izlases spēļu organizēšanas vajadzībām atbilstošu stadionu.

Kā informē Rīgas pilsētas būvvaldes Apstādījumu inspekcija, objekta "Sporta kompleksa pārbūve" ietvaros esošajā teritorijā šobrīd paredzēts cirst trīs kļavas, 14 liepas, divas blīgznas (pūpolvītolus), 10 papeles K. Barona ielā 116A, bet Ērgļu ielā šobrīd paredzēts cirst vienu kļavu, divas liepas un 25 papeles.

 Koku ciršanas publiskā apspriede, 2015.gada februāris

 „Esam gandarīti, ka šogad kopā ar UEFA un Rīgas domi varēsim uzsākt Sporta kompleksa Krišjāņa Barona ielā 116a pārbūvi. Aicinām futbola sabiedrību atbalstīt Kr. Barona ielas sporta kompleksa pārbūves projekta iniciatīvu! Sakārtota vide šajā vietā ir nepieciešama gan Latvijas galvaspilsētai, gan arī visam Latvijas futbolam, jo šis objekts kalpos par starptautiskajiem standartiem atbilstošu nacionālās futbola izlases mājas spēļu stadionu,” izsakās LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

„Krišjāņa Barona ielas 116a pašreizējā stadiona apsekošanas un sporta kompleksa turpmākās pārbūves plānošanas procesā jau ir ieguldīts daudz laika, veikti dažādi pētījumi un apzinātas iespējas. Kā zināms, pašlaik esošajā teritorijā atrodas vairāki koki, kuru vietā LFF kā projekta realizētāji sadarbībā ar piesaistītajiem kompetentajiem ainavu arhitektiem plāno iestādīt citus kokus un labiekārtot teritoriju, kuras ietvaros šoreiz nepieciešama vairāku esošo koku nociršana. LFF savas atbildības ietvaros ir pieredze sporta kompleksu, tostarp, futbola laukumu būvniecībā un teritorijas labiekārtošanā. Iepriekš, piemēram, veidojot LFF mācību un treniņu centru “Staicele”, tika labiekārtota teritorija un iestādīta jauna koku aleja pie bāzes esošajiem futbola laukumiem, savukārt šī projekta realizācijas ietvaros piesaistīti kompetenti eksperti ainavu arhitektūras un teritorijas apzaļumošanas jomā,” informē LFF Infrastruktūras attīstības komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Žuks.  

Ilze Rukšāne, “apdALPS” ainavu arhitekte: “Mēs kā ainavu arhitekti ļoti pozitīvi vērtējam to, ka tik nozīmīga projekta realizācijā tiek piesaistīti ainavu arhitekti. Līdz ar Krišjāņa Barona ielas sporta kompleksa pārbūvi galvaspilsētā būs par vienu degradētu telpu mazāk. Turklāt šobrīd šī teritorija ir slēgta un nav pieejama publiski. Tā daļēji avārijas stāvoklī, kas būtiski ierobežo tās izmantošanu. Attiecīgi pārbūves projekta ietvaros tiks veidota pieejama, atvērta un sakopta teritorija, izveidota sporta un bērnu rotaļu zona, kuru varēs izmantot arī apkārtējās vispārizglītojošās mācību iestādes.

Šajā teritorijā nodarboties ar sportu varēs arī profesionāli, tajā spēlēs Latvijas nacionālā futbola izlase. Projektā tiks ievērotas visas vides pieejamības prasības. Jāpiebilst, ka lielākā daļa izciršanai plānoto koku šobrīd strauji noveco un drīzumā var kļūt bīstami. Pienāk arī tāds laiks, kad šādi koki jāmaina. Teritorijas pārbūves laikā tiks veidota vienota un harmoniska apstādījumu koncepcija, tiks iestādīti pilsētas apstākļiem piemēroti koki, vienlaikus tiks uzlabots mikroklimats uz blakusesošajām ielām. Projekts ir tikai sākuma stadijā, un uzsvars tiks likts uz stādījumiem gar ielām. Turklāt A. Čaka ielas garumā koku praktiski nav, tāpēc, mūsuprāt, A. Čaka iela un tās iedzīvotāji no tā tikai iegūs!”

INFORMĀCIJA MEDIJIEM

Pēc publiskās apspriedes procesa beigām Latvijas Futbola federācija sadarbībā ar šajā projektā iesaistītajiem partneriem plāno rīkot preses konferenci, kuras ietvaros sabiedrībai tiks plašāk prezentēts Kr. Barona ielas sporta komplekss un ar tā sekmīgu realizēšanu saistītie organizatoriskie jautājumi. Plašāka informācija par preses konferences datumu un norises vietu tiks paziņota medijiem papildus.

Tikmēr izteikt viedokli Kr. Barona ielas sporta kompleksa pārbūves jautājumā futbola sabiedrība un līdzjutēji var arī elektroniski ar epasta info(at)lff.lv starpniecību. 

Attēlā: Krišjāņa Barona ielas stadions 2014.gada vasarā​


Latvijas Futbola federācija