Aizvadītajā svētdienā ar četrām pirmās kārtas spēlēm Rīgas 15. vidusskolā startēja Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola turnīru asociācijas (FTA) organizētās SynotTip Elites līgas jaunā sezona. Ar zaudējumiem to sāka abas pērnās sezonas spēcīgākās vienības JakoSport&Graanul Pellets un DSV Transport.

Pagājušās sezonas zelta godalgu ieguvēja JakoSport&Graanul Pellets savā pirmajā cīņā ar rezultātu 3:5 atzina FREE vienības pārākumu. Mača gaitā pašreizējai līgas čempionei divkārt izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (no 0:3 līdz 2:3 un no 2:4 līdz 3:4), tomēr pēdējais vārds spēlē piederēja Edgaram Jurčenokam, kurš 39. minūtē guva piektos vārtus FREE futbolistiem.

Vēl uzvarētāju rindās pa reizei ar vārtu guvumu atzīmējās Vladimirs Jančenkovs, Rihards Celmiņš, Igors Kapustins un Madars Tukris, kamēr pretinieku sastāvā precīzi sita Artjoms Voroņins, Maksims Selivončiks un Anatolijs Maksimenko.

Arī pērn otrajā vietā Elites līgā palikušajai DSV Transport starts padevās nesekmīgs. Noraidījuma dēļ komanda jau otrajā minūtē zaudēja vārtsargu Dmitriju Stulpiņu, bet visā mačā ar rezultātu 2:3 piekāpās FC INTER STAR. Izšķirošos vārtus mača noslēdzošajā minūtē guva Tomass Ragauskas.

Citā pirmās kārtas duelī trīs Mārtiņa Remesa vārtu guvumi palīdzēja Futbola Parks/LSPA vienībai ar rezultātu 6:3 uzveikt Baltic International Bank (pēdējās sastāvā hat-trick realizēja Jevgenijs Drabovičs). Izšķirošais pavērsiens mača gaitā notika cīņas 36. minūtē pie rezultāta 2:2, kad noraidījumu bankas atbalstītās komandas rindās izpelnījās Dmitrijs Timofejevs – uzreiz pēc tam studenti no 2:2 panāca 6:2, kamēr sāncenši noslēdzošajā minūtē atbildēja ar vienu vārtu guvumu.

Visbeidzot, kārtas rezultatīvākajā mačā Olaine pēc ļoti spraigas spēkošanās ar 6:5 lika kapitulēt Bettend.com. Par izšķirošo pavērsienu cīņas gaitā kļuva otrā puslaika sākums, kad Olaines futbolisti piecu minūšu laikā guva četrus bezatbildes vārtus, no 2:3 panākot 6:3 savā labā. Ar trīs vārtu guvumu šajā spēlē Bettend.com rindās izcēlās Vitālijs Veinbergs.

Kā zināms, Elites līgā laureāti tiks noteikti divos posmos. Vispirms divu apļu cīņā pēc tā sauktās riņķa sistēmas tiks noskaidrotas četras labākās komandas, kuras savstarpēji aizvadīs viena apļa turnīru, tādā veidā sadalot vietu izkārtojumu no pirmās līdz ceturtajai, savukārt vājākais kvartets līdzīgā veidā cīnīsies par 5.-8. vietu.

Elites līgas nākamā kārta tiks aizvadīta 15. oktobrī.