5.septembris. 2017. 12:45

2019. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra trešajā spēlē galvenā trenera Daiņa Kazakeviča vadītā Latvijas U-21 futbola izlase šovakar, 5. septembrī, plkst. 21:45 (pēc Latvijas laika) Anglijas pilsētā Bornmutā tiksies ar Anglijas futbolistiem. Šī spēle notiks Premjerlīgas kluba A.F.C. Bournemouth mājvietā Vitality Stadium stadionā, kurā ir vietas 11 230 skatītājiem.

 ANGLIJA U21 - LATVIJA U21. Pirmsspēles treniņš (FOTO - LFF)

Latvijas U-21 izlase Anglijā ieradās 3. septembrī, savukārt oficiālais pirmsspēles treniņš nepilnas stundas garumā tika aizvadīts pirmdien vakarā. Uz šo maču ieradušies 18 futbolisti – tie paši, kas 1. septembrī tika pieteikti iepriekšējā kvalifikācijas turnīra spēlei Jelgavā pret Ukrainu (1:1). Attiecīgi no kandidātu sarakstā sākotnēji iekļautajiem 23 futbolistiem mājās šoreiz palika Dāvis Sandis Strods, Rendijs Šibass, Daniils Hvoiņickis un Devids Dobrecovs, savukārt Krists Kristers Gulbis nometnē nepiedalījās savainojuma dēļ.

Kā LFF.lv pastāstīja viens no Anglijas Futbola asociācijas pārstāvjiem, par šī mača norises vietu izvēlēta Bornmuta, jo asociācijas piekoptā prakse ir organizēt starptautiskas spēles iespējami dažādās pilsētās visā Anglijā, kurās ir UEFA prasībām atbilstošs futbola stadions, savukārt Bornmutā futbola dzimteni aizstāvošā U-21 valstsvienība nav spēlējusi jau ilgāku laiku. Spēles norises vietas galīgās izvēles procesā tiek ņemts vērā arī Anglijas U21 izlases galvenā trenera viedoklis un rekomendācijas.

Paredzams, ka spēli klātienē šovakar apmeklēs ap deviņiem līdz desmit tūkstošiem līdzjutēju, turklāt Bornmutas klubu visas sezonas garumā stadionā klātienē ļoti atbalsta arī vietējās ģimenes, tāpēc spēles organizatori cer, ka arī viņu klātbūtne palīdzēs stadionā radīt patiešām jauku atmosfēru. Šo maču TV tiešraidē Lielbritānijā un arī satelīta kanālos pasaules būs iespējams vērot BT Sport 1 kanālā.

Arī vietējo masu saziņas līdzekļu un līdzjutēju interese U-21 valstsvienībai ir pietiekoši liela, it īpaši pēc Anglijas U-20 valstsvienības triumfa FIFA Pasaules kausa izcīņā šogad Dienvidkorejā. Klātienē uz šo spēli tika akreditēti ap 50 vietējiem žurnālistiem un fotogrāfiem. Turpinot ierasto spēļu norises vietu rotāciju, nākamā Anglijas U-21 izlases mājas spēle pret Skotiju oktobrī notiks valsts ziemeļos Midlsbro pilsētā.

Anglijas U21 izlases kandidātu saraksts spēlei pret Latviju (thefa.com)

Latvijas U-21 futbola izlases spēlei pret Angliju un galvenajiem notikumiem no valstsvienības nometnes būs iespējams sekot līdzi arī LFF.lv mājaslapā un LFF sociālajos tīklos internetā.


Latvijas Futbola federācija
no Bornmutas, Anglijā

Saistītie raksti