2.maijs. 2018. 08:53

Aizvadītajā svētdienā Elektrum Olimpiskajā centrā risinājās Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) organizētā Optibet Virslīgas čempionāta finālsērijas trešā cīņa, kurā FK Nikars ar rezultātu 10:2 pārliecinoši sagrāva FK BEITAR, tādējādi visā sērijā triumfējot ar 3-0 un 11. reizi iegūstot zelta medaļas. Tikmēr trešo vietu šajā sezonā nodrošināja Latvijas izlases galvenā trenera Artūra Šketova vadītā FK RABA.

Trīs Germana Matjušenko un Maksima Seņa trāpīgie raidījumi iepriekšējās nedēļas vidū Spuņciema sporta hallē palīdzēja FK Nikars vienībai gūt otro uzvaru finālsērijā (11:4), savukārt svētdien abas sāncenses aizvadīja trešo maču, tiekoties Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā.

Cīņas pirmo puslaiku FK Nikars telpu futbolisti noslēdza ar divu vārtu handikapu (3:1), bet pēc pārtraukuma ievērojami palielināja sportiskos apgriezienus, maču noslēdzot ar pārliecinošu 10:2 uzvaru. Nākamo čempionu rindās pa diviem vārtiem guva uzreiz trīs dažādi telpu futbolisti – G. Matjušenko, M. Seņs un Dmitrijs Zabarovskis.

Līdz ar šo uzvaru FK Nikars triumfēja finālsērijā ar rezultātu 3-0 un 11. reizi pēc kārtas ieguva Latvijas čempiona titulu. Lieki piebilst, ka valsts telpu futbola vēsturē nevienam citam klubam pat tuvu nav izdevies sasniegt ko līdzīgu – pa divām reizēm zelta medaļas izcīnījusi Policija (2001.g, 2002.g) un FK RABA (2005.g., 2006.g), bet viens čempiona tituls ir Spīdvejs (1998.g.), AVG (1999.g.), Lido (2000.g.), Viesnīca OMA (2003.g.), Bugroff (2004.g.) un Kimmel/Kauguri (2007.g.) komandām.

Uzreiz pēc triumfa sērijas trešajā spēlē LTFA prezidents Vadims Ļašenko un sacensību direktors Jānis Nartišs sveica FK Nikar vienību ar zelta godalgām un čempionu kausu, bet FK BEITAR komandu – ar sudraba godalgām.

Tikmēr par bronzas medaļnieci trešo reizi pēdējo četru sezonu laikā svētdien kļuva FK RABA, kas Salaspils sporta namā ar rezultātu 2:1 pieveica TFK Rēzekne, sērijā līdz divām uzvarām triumfējot ar 2-0. Kā vēstīts, abu sāncenšu pirmajā mačā FK RABA bija pārāka ar 4:2.

Par šīs sezonas vērtīgāko Optibet Virslīgas spēlētāju tika atzīts G. Matjušenko (FK Nikars), par labāko vārtu guvēju kļuva viņa komandas biedrs M. Seņs (22 vārti regulārajā čempionātā, 12 vārti play-off kārtā), savukārt uzlecošās zvaigznes nominācijā klubu un ekspertu balsojumā nepārspēts palika čempionvienības futbolists Andrejs Baklanovs. Tikmēr Orlando Duarte (FK Nikars) saņēma labākā trenera apbalvojumu.

Optibet Virslīgas vērtīgākā vārtsarga titulu nopelnīja pieredzējušais Aigars Bondars (FK RABA), par sezonas atklājumu tapa atzīts viņa partneris laukumā Romāns Rožkovskis, kā labākais jaunais spēlētājs tika sveikts Miks Babris (TFK Rēzekne), bet prasmīgākā menedžera titulu saņēma Jurijs Altenburgs (New Project Tente).

Profesionālākā fotogrāfa laurus plūca Pāvels Jerohins, par labāko PR sezonas gaitā balvu saņēma FC Petrow, kamēr kā profesionālākā mājas spēļu organizatore un fair-play laureāte tika sumināta TFK Rēzekne. Organizatori sveica arī sacensību labākos tiesnešus (Eduards Fatkuļins, Ingus Puriņš), informatoru (Uldis Stukovs) un inspektoru (Kiazo Leladze).


Informāciju sagatavoja:
Latvijas Telpu futbola asociācija

Saistītie raksti