15.aprīlis. 2016. 19:30

Ceturtdien, 14. aprīlī, Rīgas Hanzas vidusskolas mākslīgā seguma laukumā risinājās Latvijas galvaspilsētas skolu finālturnīrs futbolā 8.-9. klašu konkurencē, kur sešu dalībnieču konkurencē pārliecinoši triumfēja sacensību saimniece Hanzas vidusskola, tādējādi nopelnot tiesības pārstāvēt Rīgas reģionu Latvijas finālsacensībās. Otrajā vietā ierindojās Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, bet bronzu izcīnīja 92. vidusskola.

Atbilstoši turnīra nolikumam finālturnīrā pēc atlases spēlēm 2015. gada septembrī un oktobrī kvalificējās sešas labākās komandas - pa vienai no katra no sešiem Rīgas rajoniem. Sacensību dalībnieces ar izlozes palīdzību tika sadalītas divās apakšgrupās pa trim vienībām katrā, pusfinālam kvalificējoties pa divām labākajām abu grupu pārstāvēm.

Jau grupu turnīra fāzē A apakšgrupā savā starpā spēkiem mērojās abas nākamās finālistes – Hanzas vidusskola un 1. ģimnāzija -, šajā cīniņā pirmajai apliecinot pārākumu ar rezultātu 4:1. Savukārt tieši trešā grupas vienība - 96. vidusskola - bija vistuvāk tam, lai atņemtu punktus Hanzas vidusskolai, piekāpjoties nākamajai čempionei vien ar minimālu 1:2 deficītu. Tiesa, 96. vidusskolas izredzēm iekļūt pusfinālā svītru pārvilka pāri neveiksme cīņā ar 1. ģimnāziju - 0:2.

Tikmēr B grupā pirmo vietu izcīnīja 92. vidusskola, kas apliecināja savu pārākumu mačos ar Rīnūžu vidusskolu (3:2) un Zolitūdes ģimnāziju (1:0). Tā kā abu pēdējo pieminēto komandu savstarpējais duelis noslēdzās neizšķirti (1:1), bet gūto un zaudēto vārtu bilance vienāda (-1), priekšrocības noteikšanai tika izmantots iesisto vārtu rādītājs, kas labāks bija Rīnūžu vidusskolai, nodrošinot tai otro pozīciju grupā un ceļazīmi uz pusfinālu.

Sacensību izšķirošajā stadijā gan intriga izpalika - Rīgas Hanzas vidusskolas pārākums pār konkurentēm bija ļoti nospiedošs. Pusfinālā izcīnot turnīra rekorduzvaru (11:0) pār Rīnūžu vidusskolu, bet finālā arīdzan itin viegli pārspējot Rīgas Valsts 1. ģimnāziju (4:0), sacensību saimniece pelnīti kļuva par turnīra čempionvienību.

Trešo vietu turnīrā nopelnīja 92. vidusskola, kas gan pusfinālā piekāpās 1. ģimnāzijai, taču mazajā finālā reabilitējās pret Rīnūžu vidusskolu - 1:0.

Jau nākamajā nedēļā - otrdien, 19. aprīlī - Rīgas 49. vidusskolas mākslīgā seguma laukumā notiks Rīgas skolu finālturnīra sacensības 6.-7. klašu konkurencē.

Sacensības organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar Rīgas Futbola federāciju (RFF) un sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF).


Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija

Saistītie raksti