17.septembris. 2014. 12:43

Svētdien, 28. septembrī Latvijas Futbola federācijas rīkotās “Futbola diena 2014” ietvaros notiks starptautiskā meiteņu futbola diena “Live Your Goals” jeb “Sapņi piepildās” Rīgas 49. vidusskolas stadionā. Īpaši aicinātas piedalīties meitenes vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kas varēs gan tuvāk iepazīties ar Latvijas meiteņu un sieviešu futbola spēlētājām, gan arī pašas uzspēlēt futbolu, piedalīties konkursos, stafetēs un pat kļūt par Futbola zvaigzni kopā ar Latvijas sieviešu izlases spēlētājām.

 

Mūsdienās visā pasaulē ar futbolu nodarbojas vairāk nekā 29 miljoni sieviešu un meiteņu. Arī Latvijā futbolu spēlē vismaz pustūkstotis sieviešu un meiteņu vairāk nekā 10 klubos. Latvijas sieviešu futbola izlase piedalās arī starptautiskos turnīros un šobrīd pasaules rangā atrodas pat augstāk par vīriešu izlasi, attiecīgi - 92. vietā.

LFF Sieviešu futbola attīstības speciāliste Ņina Travkina: „Futbols ir viens no demokrātiskākajiem komandas sporta veidiem, kuru aizvien vairāk spēlē meitenes un sievietes. Starptautiskā FIFA aizsāktā kustība „LIVE YOUR GOALS” aicina sievietes visā pasaulē piepildīt savus sapņus un nodarboties ar futbolu. Futbols ir vide, kur meitenes var apliecināt sevi, attīstīties kā personības, atrast jaunus draugus. Ar savu piemēru gan mazās meitenes, gan jau nobriedušās spēlētājas rāda, ka mēs esam skaistas, atlētiskas un laimīgas, jo nodarbojamies ar sirdslietu. Ja futbols ir sporta karalis, tad futbolistes var saukt par princesēm. Uzskatu, ka Latvijā ir visi apstākļi, lai attīstītu meiteņu futbolu. Vienkārši dažreiz sabiedrībai ir jāskatās plašāk, dzēšot visus iestrēgušos stereotipus. Katrai no mums ir iespēja spēlēt futbolu, izmēģināt šo aizraujošo spēli, un pārstāvēt Latviju meiteņu vai sieviešu nacionālajās izlasēs.”

Vecākus aicinās uz UEFA 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli starp Latvijas un Īslandes izlasēm

Meiteņu un sieviešu futbola dienai “Live your goals” īpaši aicinātas pievienoties meitenes vecumā no 6 līdz 12 gadiem un viņu vecāki. Pasākuma sākums pulksten 10.00. Visi vecāki, kas būs atvedušas savas meitas uz pasākumu, saņems bezmaksas ieejas biļetes uz UEFA 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli starp Latvijas un Īslandes izlasēm, kas notiks 10. oktobrī, Skonto stadionā.

Par Futbola dienu 2014
Atgādinām, ka no 22.–28. septembrim visas nedēļas garumā futbola mīļotājus visā Latvijā aicina piedalīties “Futbola dienā 2014”. Šogad ir izveidota īpaša interaktīva Latvijas karte www.futboladiena.lv, kur ikviens entuziasts var pievienot savu futbola pasākumu vai aktivitāti, kā arī redzēt, kurās Latvijas vietās notiek ar futbolu saistīti pasākumi, spēles un citas aktivitātes. Plānots, ka sporta pasākumos varētu piedalīties vairāki tūkstoši entuziastu. Radošāko un interesantāko pasākumu organizatoriem būs vērtīgas balvas no Futbola dienas atbalstītājiem. Galvenā balvā – ceļojums ar AirBaltic kopā ar Latvijas futbola izlasi uz izbraukuma spēli Amsterdamā. “Futbola dienas” galvenais mērķis ir parādīt sabiedrībai, ka futbols ir sporta veids, kas brīvi pieejams visiem.


 

Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti