1.jūnijs. 2018. 10:34

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs un ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks piektdien, 1. jūnijā, satikās ar Marokas delegācijas pārstāvjiem, lai iepazītos ar šīs valsts kandidatūru 2026. gada FIFA Pasaules kausa izcīņas finālturnīra rīkošanai.

Uz tiesībām organizēt 2026. gada Pasaules kausa finālturnīru pieteikusies ASV, Kanāda un Meksika ar apvienoto kandidatūru, kā arī Maroka. Sacensību rīkotāji tiks izraudzīti 13. jūnijā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) kongresā Maskavā, kad par abām kandidatūrām balsos visas FIFA dalībvalstis.

Pēc tam, kad maijā LFF vadība tikās ar ASV, Kanādas un Meksikas apvienotās kandidatūras delegāciju, līdzīga tikšanās tika organizēta arī ar Marokas pārstāvjiem, kuri LFF vadībai izklāstīja savas kandidatūras piedāvājumu un redzējumu, kā arī apsprieda abu pušu nākotnes sadarbības un pieredzes apmaiņas iespējas.

Marokas delegācija savā prezentācijā izcēla iepriekšējās četrās kandidēšanas reizēs gūto pieredzi un veikto iekšējās futbola pārvaldības sistēmas restrukturizāciju, kas Marokai liek justies pārliecinātai par gatavību uzņemt 2026. gada finālturnīru. Maroka par savām stiprajām pusēm uzskata jau esošo infrastruktūru un jaunu stadionu projektus, kas ļaus nākotnes Marokas un visas Āfrikas paaudzēm izjust pozitīvo ietekmi no šāda mantojuma atstāšanas. Jaunās paaudzes uzrunāšanu un dažādu nozaru izaugsmes veicināšanu visas Āfrikas teritorijā Marokas puse uzskata par lielāko ieguvumu no turnīra rīkošanas, to pozicionējot kā ieguldījumu visa kontinenta nākotnē.

"Liels gods uzņemt viesus, kas mērojuši tik tālu ceļu, lai izklāstītu mums savu redzējumu par 48 izlašu uzņemšanu savā valstī. Tāpat kā tiekoties ar otras kandidatūras pārstāvjiem, arī šoreiz viesu redzējumā klausījāmies ar lielu interesi, uzdodot mums interesējošus jautājumus un ielūkojoties virzienos, kā varam nākotnē sadarboties. Marokas puse uzsver cilvēciskās vērtības, kas tiks celtas godā ar šāda turnīra rīkošanu, un vēlas pierādīt, ka tik lielu notikumu veiksmīgi par organizēt ne tikai pasaules lielvalstis. Mūs uzrunā viņu nostāja par mantojuma atstāšanu nākotnes paaudzēm, jo mēs arī sevi redzam kā būtisku daļu no globālā futbola un tā attīstības. Tuvākajā LFF valdes sēdē arī ar kolēģiem apspriedīsim abās tikšanās reizēs dzirdēto un secināto, lai balsojumā Latvijas nostāja būtu pēc iespējas nosvērtāka un pamatota," pauž Kaspars Gorkšs.

"Marokas puse galdā liek ļoti ambiciozus ieguldījumus nepieciešamās infrastruktūras radīšanā un uzlabošanā, vienlaikus runājot par virkni cilvēcisko vērtību, kas viņu skatījumā ir būtiskas līdz ar šāda turnīra uzņemšanu. Bija interesanti un svarīgi uzzināt, kas motivē valsti jau piekto reizi pretendēt uz Pasaules kausa finālturnīra rīkošanu un kādi secinājumi izdarīti pēc iepriekšējās pieredzes iegūšanas. Tāpat bija saistoši iepazīties ar Marokas skatījumu uz to, kā futbols un šāds turnīrs veicinās futbola un sabiedrības izaugsmi visā Āfrikas kontinentā. Esam ļoti gandarīti un pagodināti par iespēju iepazīties ar abām kandidatūrām, un gaidāmajā balsojumā pret savu izvēli attieksimies ar vislielāko vērību," piebilst Edgars Pukinsks.


Latvijas Futbola federācija

Saistītie raksti